DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Tarım Platformu Kuruldu

16 Şubat 2016 Ekleme Saati: 02:01
1.663 kez görüntülendi

Tarım Platformu Kuruldu

tarım_calistayi 700

Karapınar, Ereğli, Emirgazi ve Halkapınar protokolünün biraraya geldiği Tarım çalıştayı, Karapınar Gençlik Merkezinde yapıldı. Karapınar Kaymakamlığının ev sahipliği yaptığı toplantıya, AK Parti Konya Milletvekilleri Uğur Kaleli ve Halil Etyemez ile, 4 İlçenin Kaymakamları, Belediye Başkanları, İlçe Teşkilat Başkanları ve Sivil Toplum Örgüt Başkanları katıldılar.

Basına kapalı olarak yapılan toplantı sonunda oluşturulan platformun çalışma amacı noktasında Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez basın mensuplarına bilgi verdi.

Amaçlarının Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar ilçelerinde tarım ve hayvancılık sorunlarının çözülmesi ve yeni yatırımların gerçekleşmesinde katkı sağlamak olduğunu söyleyen Etyemez, bu toplantının devamının 3 ayda bir yapılmasının karara bağlandığını ve ikinci toplantının ise 7/8 Mayıs 2016 da Ereğli de yapılacağını bildirdi.

Platform Başkanlığına Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik ev Başkan Yardımcılığına Mehmet Tartan’ın getirilmesine karar verildi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık