DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

1/A Sınıfı 1. Oldu

20 Mart 2016 Ekleme Saati: 00:14
2.064 kez görüntülendi

1/A Sınıfı 1. Oldu

Karapınar Cumhuriyet İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri, İstiklal Marşını güzel okumak için birbirleriyle yarıştılar. 18 Mart Çanakkale Zaferinin 101 yıl dönümünde yapılan yarışmaya 1/A sınıfı öğrencileri katıldılar. Sınıf öğretmeni Vedat Akyüz tarafından tertip edilen yarışmaya Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldılar.

İstiklal Marşının nasıl ve hangi şartlarda yazıldığı noktasında öğrencileri bilgilendiren sınıf öğretmeni Vedat Akyüz, öğrencilerin toplum karşısında konuşurken özgüven kazanması amacı ile hazırladığı programın, öğrencilerde milli duy6gularında kabarmasına neden olduğunu söyledi.

Çocuklarını İstiklal Marşı okurken gören öğrenci velileri ise, duygulu anlar yaşadılar. Yarışma sonunda juri üyeleri ve öğrenci velileri 1.2.ve 3. Seçmekte zorluk çekince oy birliği ile çocukların hepsini 1. Seçerek öğrencileri kutladılar.

Bu tür etkinliklerden son derece memnun kaldıklarını söyleyen bazı öğrenci velileri, “Öğretmenimiz sağ olsun sık sık etkinlikler yaparak, öğrenciler kadar öğrenci velilerini de kaynaştırıyor. Öğretmenimize gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz” dediler.istiklal marşı okuma yarışması cumhuriyet ilkokulu

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık