DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Çanakkale Zaferi Kutlandı

18 Mart 2016 Ekleme Saati: 12:05
1.646 kez görüntülendi

Çanakkale Zaferi Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101 yılı nedeni ile tüm yurtta kutlama programları düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Karapınar Belediyesinin çelenk konması ile başlayan program, Karapınar kaymakamlığı Kültür Merkezinde yapılan program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Garnizon Komutanı Topcu Albay Oğuz Osman Cantürk, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Parti Başkanları, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, daire amirleri, Şehit Aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldılar.

Kültür Merkezinde devam eden programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Bakım Üsteğmen Bahadır Vesek yaptı. Çanakkale zaferinin üzerinden 101 yıl geçtiğini söyleyen Vesek, atalarımızın bu vatanı bize kanlarını feda ederek hediye etiklerini ve bu vatanı korumak ve devam ettirmek için bizlerinde gerekirse canlarını feda ederek bizden gelenlere emanet etmeye hazır olduğumuzu söyledi.

Eğitim ve öğretimde Çanakkale zaferinin öğrencilere detaylı bir şekilde anlatıldığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, öğrencilere, Çanakkale turları ile, Çanakkale zaferini yerinde görme imkanları sunduklarını söyledi.

Program Oratoryo gösterileri ile son buldu.18 Mart Çanakkale Zaferinin 101 yılı nedeni ile tüm yurtta kutlama programları düzenlendi 70018 Mart Çanakkale Zaferinin 101 yılı nedeni ile tüm yurtta kutlama programları düzenlendi 1 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık