DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Kredi Borcumu Nasıl Kapatırım?

22 Mart 2016 Ekleme Saati: 15:50
340 kez görüntülendi

Kredi Borcumu Nasıl Kapatırım?

İnsanlar artık günümüzün getirdiği birçok yenilikten faydalanmak istiyor. Sürekli değişen ve her geçen gün olumlu birçok değişimin olduğu günümüz dünyasında; birçoğumuzun içinde her çıkan yeni ürünü satın alma isteği doğuyor. Tabi aslında bütün bu olumlu gelişmelerin içinde doğan bu alışveriş arzusu birçoğumuzun bankalara değişik şekillerde borçlanmamıza sebep oluyor. Hatta bazen bu borçlanmalar o kadar çoğalıyor ki durum artık atalarımızın dediği güzel ifadeye –evdeki hesap çarşıya uymaz- atasözüne bire bir uyuyor.

Pekî bu durumun önüne nasıl geçeriz? Kendimizi kısıtlamaya çalışarak mı? Pek sanmam. Çünkü biz kendimizi ne kadar alışveriş yapmamamız gerektiğine güdülesek de baş döndürücü gelişmeler ve tabi çok yaratıcı reklamları bizim de başımızı mutlaka döndürüyor. Tabi bir de hemen borç harçla alabileceğimiz bir kredi kartımız varsa hemencecik kendimizi o ürünleri alırken buluveriyoruz. Kredi borçlarımız da tabi ekonomik limitimizi aşıyor.

O zaman işe kredi kartımızı kapatmakla başlayalım. Tabi bunun için önce kendimize dönen dünyada aşırı derecede yüklediğimiz kredi kartı borç kapatmakla başlamamız gerekli.

Kredi kartı borcunu kapatmak için öncelikle yapmamız gereken borçlu olduğumuz bankanın kart borcu taksitlendirme imkânlarına bakmak olacaktır. Birçok banka bu durumda kalan müşterisini kaybetmemek için çeşitli taksitlendirme imkânları sunar. Bu bilgilere doğrudan bankamızın herhangi bir şubesinden ulaşabileceğimiz gibi, internet veya telefon bankacılığı üzerinde de ulaşabiliriz. Tabi bu işlemi gerçekleştiren aracı kuruluşlarda olduğunu unutmamak gerekir.

Borcumuzu taksitlendirip bitirdikten sonra bir daha böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için yani evdeki hesabı çarşıya uydurmak için kredi kartını kökten kapatmamız gerekecektir. Bunun için bankanıza doğrudan başvurarak kredi kartınızı rahatlıkla kapatabilirsiniz http://www.esfinans.com/kredi-karti-borcu-taksitlendirme.html. Ama unutmamanız gereken bir şey de var ki bu bankanızın kartınızı kapatmamanız için kılı kırk yaracağıdır. Siz fazla takılmayın; söylediklerini istemediğinizi söyleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık