DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Varis Tedavisinde Alternatif Olanaklar

3 Mart 2016 Ekleme Saati: 16:27
442 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Varis bacaklarda meydana gelen bir damar hastalığı olarak tanımlanabilir. İnsanların yaşam kalitelerini düşüren ve tedavi edilmesi gereken bir tür rahatsızlıktır.

Bacaklarda hem estetik görünümü bozan hem de çeşitli sıkıntıları beraberinde getiren varis çeşitli belirtiler gösterir. En yaygın Varis belirtileri: bacaklarda ağrı, ağırlık hissi, yanma, gece giren kramplar olabilir. Bacaklardaki toplardamarların genişlemesi ile meydana gelen varis, tedavisinde pek çok yöntem kullanılmaktadır.

Önceleri ameliyat ile varisin kesin tedavisi yapılırdı fakat bu tedavi hem iyileşme süresi uzun olan hem de ağrılı bir süreç içeren tedavi yöntemiydi. Günümüzde varis tedavisi için varis çorabı uygulamaları, lazer tedavisi ve Skleroterapi yani kılcal damar iğnesi yöntemleri kullanılmaktadır.

Variste Köpük tedavisi de varisin tedavisinde büyük oranda başarı sağlayan ve uzun yıllar daha kullanılacağa benzeyen bir yöntem olarak kendini göstermekte.

Özellikle bayanların şikayet ettiği varis hastalığı, belirtileri, şikayetleri ve tedavi şekilleriyle her yönden ele alınması gereken bir konu. Varis hastalığı olanların tedaviler hakkında fikir edilebilecekleri www.varisklinik.com şikayetlerinizi en az seviyeye indirmede sizlere hizmet sağlıyor.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık