DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Varis Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

8 Mart 2016 Ekleme Saati: 11:51
390 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Varis hastalığı 30’lu yaşlardan sonra bacaklarımızdaki damarlarda ortaya çıkan ve yürüme zorluğu başta olmak üzere pek çok olumsuz etkisi bulunan bir rahatsızlıktır. Bireylerin varis hastalığına yakalanma riski fazla kilo, hareketsizlik gibi etmenlerle daha yükseğe çıkmaktadır.

Varis hastalığı toplum genelinde bacak ve kas hastalığı olarak bilinmesine rağmen aslında bir damar hastalığıdır. Kısaca Varis nedir sorusunu yanıtlayacak olursak varis bacaklarda yer alan toplardamarların kan toplama işlevlerini yeterli düzeyde yerine getirememeleri nedeniyle kanın ilgili damarlarda birikmesi sonucu oluşan rahatsızlıktır. Kanın damarlarda akışının zorlanması ayrıca dolaşım sisteminde de büyük rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Konu damar olunca insanların aklına ister istemez Varis nasıl tedavi edilir sorusu gelmektedir.

Varis tedavisi için öncelikle bu konuda uzman sağlık merkezlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu merkezlerde lazerli varis tedavisi yöntemleri ile hastaların sıkıntıları en aza indirilmektedir. Diğer yandan Varis çorabı kullanımı da varis hastalığı ile tedavide olumlu etkiler sağlamaktadır.

Varis Klinik (www.varisklinik.com) varis tedavisinde etkin yöntemlerin kullanıldığı profesyonel hizmet sunan bir sağlık merkezidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık