DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Amaç Cep Yakmak Değil, Can Yakmamak

23 Nisan 2016 Ekleme Saati: 03:12
1.587 kez görüntülendi

Amaç Cep Yakmak Değil, Can Yakmamak

trafik seminerleri 2 700Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının berabere yürüttüğü Trafik kuralları seminerleri devam ediyor. İlki Sultaniye anaokulunda yapılan ve her ailede olan çocukların birer trafik denetimcisi olmasını hedefliyordu. İkinci seminer ise, lise 11-12 sınıf öğrencilerine verildi. Karapınar kültür Merkezinde yapılan programa, Kaymakam Mustafa Karaca, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Cumhuriyet Savcısı Muhammed Güner, İlçe emniyet Müdürü Ahmet Yurdaer, İlçe Jandarma Komutanı Jand. Ast. Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, sivil Toplum Örgüt Başkanları ve öğrenciler katıldılar.

“Aklınızı da Kaskınızı da Başınıza alın” sloganı ile gençlerin kafasında soru işareti yaratmayı başaran Trafik ekipleri, Kaskın, kaza anında mutlak hayat kurtardığı konusunu özellikle işleyerek kask kullanımında hedefin % 100 olduğunu belirttiler. 15 Mayıs tarihinden sonra kask takmayanlar hakkında özelikle yüklü cezaların uygulanacağını söyleyen Trafik Komiseri Özkan Şener, “Trafik kuralları, insanları korumak için konmuştur. Bizlere düşen görev ise halkımızın daha güvenli bir araç ve motosiklet kullanımını sağlayarak, kullanıcılarında diğer vatandaşında daha güvenli bir hayat yaşamasında katkı sağlamaktır. Bizlere bu konuda yardımcı olacak olan ise siz sevgili gençlersiniz. Kanınızın kaynadığı bu dönemde bilinçli ve emniyetli birer araç sürücüsü olarak, hem kendinizi hem de çevrenizi tehlikeye sokmayacaksınız. Biz sizlerinde, ailelerinizin de üzülmesini istemiyoruz” dedi.

Karapınar İlçe Jandarma komutanlığı trafik amiri Jandarma Astsubay Üstçavuş Mevlüt Kılınç ise, “Şehir merkezinde halkı tehlikeye sokarak hız yapan ve kask takmayan ehliyetsiz sürücülere uygulama yapan İlçe Emniyet yetkililerinin yanı sıra, köy yollarında yarış yaparak hayatlarını tehlikeye sokan araç sürücülerine de jandarma komutanlığı olarak bizler uygulama yapıyoruz. Cezalar hiçte az değildir. Cezaların amacı vatandaşı ekonomik olarak yıpratmak değildir. Cezalar, vatandaşın daha emniyetli yaşamasını sağlamak içindir. Emin olunuz ki sizlere, kendinizden daha çok önem veriyoruz. Sizlerin daha güvenli ve huzurlu yaşamasını istiyoruz. Kaza yaparak sakat kalan yada hayatını kaybeden ya da başkalarının hayatını karartan arkadaşlarınızdan örnek almanızı tavsiye ederim. Hızlı araç kullanıp sakat kalmaktan, yavaş araç kullanıp sağlıklı yaşamak her zaman daha güzeldir” dedi.

Program sonunda 3 öğrenciye temsili olarak kask hediye edildi. Kaskları Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Cumhuriyet savcısı Muhammed Güner verdiler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık