DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Başkan Yaka’dan Müjdeli Haberler

5 Nisan 2016 Ekleme Saati: 16:20
2.312 kez görüntülendi

Başkan Yaka’dan Müjdeli Haberler

MÜJDELERLE DOLU MECLİS TOPLANTISI

Karapınar Belediyesi Nisan ayı değerlendirme Mecliş Toplantısı, Karapınar Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Belediye Meclis üyeleri ile ilgili kurum amirleri katıldılar.

Açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın yaptığı toplantının, Karapınar’ı sevindirecek birçok müjdeli haber ile dolu olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bunların en başında ise Karapınar Ereğli ve Konya kavşaklarında yapılacak olan alt-üst geçit projelerinin onaylandığı müjdesini veren Başkan Yaka, Hastane kavşağındaki yapılacak olan geçit çalışmasının önce yapılacağını ve ivedi olduğunu söyledi. Kredili Yurtlar Kurumu bu hafta içinde teslim edileceğini de söyleyen Yaka MYO yeni bir bölüm oluşturulması yolunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Konya valiliği tarafından Milli Eğitim Bakanlığına yazılan yazının içeriğinde 90 öğrencilik kontenjan ile Öğretmen Lisesi olarak başlayan inşaatın ise Fen Lisesi olarak tamamlanacağı müjdesini de veren Yaka, “Bilindiği üzere öğretmen liselerinin yürütmelikte değişime uğraması ile öğretmen lisesi olarak başlatılan inşaatta, ,ilçemizde uzun zamandır istenen ve beklenen Fen Lisesi açılması gündeme geldi. Milletvekillerimizin de katkıları ile bu isteğimiz olumlu karşılandı ve kabul edildi.

Ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili çalışmalarımız meyvesini verdi. İmar sahası içi ve dışında olan çalışmalarımız ağaçlandırılacak. Su deposu mevkiinde kurum kuruluşlarımız ile ortaklaşa çalışmalarımız devam etmektedir. Orman Genel Müdürlüğü, Konya Büyük Şehir Belediyesi, Kop İdaresi ve Karapınar Belediyesi ile ortaklaşa yapılan çalışmalarımız devam ediyor. Karapınar Belediyesi, ağaçlandırma çalışmaları safhasında Kuyu bakım ve onarımı ile elektrik borçları yükünü severek üzerine almıştır. Kendilerine pay çıkarmak isteyenler de unutmasınlar ki sezarın hakkını sezara vermek gerekir” dedi.

Başkan Yaka, “Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında ise TOKİ ile çalışma yapılması yolunda devam kararı aldık. Emniyet Binamız çok yakında tamamlanarak hizmete açılacak. Bu çalışmaların hiç birisi kendiliğinden olmuyor. Belediye olarak bu çalışmaları daima gece gündüz demeden takip ettik.

Ayrıca, Sebze pazarı ve Soğuk Hava deposu çalışmalarımız son derece hızlı bir şekilde devam etmektedir. Karapınar hak ettiği gecikmiş hizmetlerin hepsine kavuşacaktır. Bizlere çalışmalarımız safhasında destek veren halkımıza karşı vefa borcumuzu bu hizmetler ile ödemeye kararlıyız” dedi.Belediye Meclsi Nisan 1 Belediye Meclsi Nisan 2Belediye Meclsi Nisan

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık