DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

İşçiler İsyanda

14 Nisan 2016 Ekleme Saati: 22:56
1.918 kez görüntülendi

İşçiler İsyanda

Haklarını İstiyorlar

Karapınar Fen Lisesi İnşaatı işçileri, paralarını Müteahhit firmadan alamadıkları için basın açıklaması yaptılar. İnşaat sahasında meydana gelen eylemde işçiler, işçilik hizmet bedellerini alamadıkları için zor duruma düştüklerini söylediler. Şikayet etmek için mahkeme ve avukatlara baş vurduklarını ama sonuç alamadıklarını söyleyerek basın aracılığı ile seslerini başbakanlığa duyurmak istediklerini söylediler.

Mekanik hizmetlerden sorumlu Berksat Nartkan 200 bin lira, Elketrik hizmetlerini yapan Reşat köylü 41 bin lira, Şantiye işçisi ve alüminyum hizmetlerini veren Hüseyin Kubat 380 bin lira, İşçi Cemal Akpınar 15 bin lira, Alım hizmetlerinden sorumlu Halil Koçak 14 bin 7 yüz lira alacaklarını alamadıklarını söylediler.

Sigortasız İşçi Çalıştırıyorlar

Sigorta çıkışlarının yapıldığından habersiz çalıştıklarını söyleyen işçiler, “Kaçak işçi olarak çalıştırılmışız haberimiz yok. Her türlü hakkımız elimizden alınmış. Müteahhit firma hırsızlık yapıyor, Hükümet hakkımızı aramamızda yardımcı olmalı. Türkiye’de genelde Müteaahitler, işçilerin hakkını yiyor. Bu böyle devam ederse müteaahhit firmalar çalıştıracak işçi bulamayacaklar” dediler.

İş makinalarımız hacizli

Müteahhit firma sahibi Özlem C.’un hak ettikleri paranın üzerine yattığını söyleyen işçiler, “Çocuklarımızın nafakasını temin edebilmek adına, evlerimizden ayrılarak aylardır çalışıyoruz. Bizim haklarımız ile lüks hayat yaşayan müteahhitten hakkımızın alınarak tarafımıza verilmesini bekliyoruz. Bizden sonra işbaşı yapan işçilerin inşaatta çalışmasına izin vermeyiz. Bizim hakkımızı ödemeden başkalarının işi devam ettirmesine izin vermeyeceğiz. Bu bir düzenbazlıktır. Hakkımızı istiyoruz. Devletimize vergimizi veriyoruz ama hakkımızı alamıyoruz. Zor günler yaşıyoruz. Araçlarımız hacizli hale düştük” dediler.

İşçiler, alacaklarını ödemeyen firmadan şikayetçi oldular.fen lisesi işçileri 700 fen lisesi işçileri 2 700 fen lisesi işçileri 3 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık