DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Tek Umutları İŞKUR

2 Nisan 2016 Ekleme Saati: 18:43
1.943 kez görüntülendi

Tek Umutları İŞKUR

Toplum yararına sözleşmeli işçiler işsizlik maaşından faydalanmak istiyor. Konya İŞKUR müdürlüğü tarafından her yıl ilçelerde resmi kurumlarda çalıştırılmak üzere belirli sayılarda işçi alımı yapılmakta olup, 2015/2016 yılı için alınan işçilerin çoğunluğunun çıkışı 31 Nisan 2016 tarihi itibarı ile yapıldı. Yaklaşım Karapınar’da 50 işçi çıkışını alarak işsizler kervanına katıldılar. İşsiz kalan işçiler devletin gündeminde olan işsizlik maaşından faydalanmak istediklerini söylediler. Yaşadıkları ilçenin daha güzel bir şekil lamasında katkı sağladıklarını söyleyen işçiler, “Yılın 9 ayı çalışıp 3 ayı boşta kalıyoruz. Bu üç ay zarfında zor günler yaşıyoruz. Devletimizin bizlere sahip çıkmasını bekliyoruz” dediler.

İŞKUR bünyesinde Karapınar’da yaklaşık 200 kadar işçi çalıştığını söyleyen İŞKUR Karapınar şube müdürü İsmail Harmancı, “Toplum Yararına Programlı proje kapsamında çalışan yaklaşık 200 işçi, giriş tarihlerine göre genelde 9 ay çalışarak 3 ay çıkış almaktadırlar. Bazı işçiler 6 ay bazı işçiler 9 ay çalışmaktadırlar. Karapınar Belediyesi bünyesinde 50 İŞKUR işçisi görev yapmaktadır. Önümüzdeki sezon için ihtiyacımız olan işçi sayısını İŞKUR Konya İl Müdürlüğüne bildirdik. Müracaat sayısı ihtiyaç sayısından fazla olduğu takdirde kura sistemi ile işçi alımı yapılacaktır” dedi.

Müracaatların ise Belediye amfisinden ilan edileceğini söyleyen Harmancı, İŞKUR’a iş alımı için müracaat edecek işçilerin ilanları ve Belediye ilan panosunu takip etmeleri gerektiğini söyledi.işkur işçileri 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık