DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

THK Basın Bildirisi

25 Nisan 2016 Ekleme Saati: 13:14
1.464 kez görüntülendi

THK Basın Bildirisi

TÜRK HAVA KURUMU BASIN BİLDİRİSİ

Türk Hava Kurumu Şube Başkanlığı 1984 yılından bu yana birçok şube başkanı ile görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışmıştır. Karapınar Halkımızın maddi manevi destekleriyle, ilkeleri olan bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Şube Eski Başkanı Vahap ÖZDEMİR’in İlçemizden taşınması nedeniyle, Yönetim Kurulu Üyemiz Abdullah SEZER,  24.03.2016 tarihinde Yönetim Kurulu Asıl Üyelerin teşvik ve takdiriyle Şube başkanlığına seçilmiştir.

THK basın bildirisiŞube Başkanlığına Hızlı bir giriş yapan Abdullah SEZER 14.12.2015 tarihinde Eski Şube Başkanı Vahap ÖZDEMİR ‘in yazışma ve görüşmelerle temelini attığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Kapsamında planlanan, Motorlu Yamaç Paraşüt (Paramotor) gösterisine yoğunlaşarak Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Birimlerine görüş ve öneri sunmuştur.  Programın gerçekleştirilmesi için yoğun uğraş sarf etmiş, İlçemiz Kaymakamı Mustafa KARACA beyin destekleri ve yapılan yazışmalarla program son şeklini almaya başlamıştır. Gösteriden 1 gün önce gelen Ekibin Mülki Amirlerle yaptığı keşif gezisi sonunda kalkış mevkileri belirlenerek gösteri için son hazırlıklarda tamamlanmış, Kutlama Programında yapılan gösteri uçuşu ise büyük ilgi görmüş, Gösteri Sırasında açılan dev bayrak Çocukların alkışları, heyecanlı ve meraklı bakışlarıyla Karapınar semalarında unutulmaz dakikalara sahne olmuştur.

Paramotor pilotumuz Sinan ÇALIŞKAN ve eşi Özlem Çalışkan yaşanan hava muhalefetinden dolayı rüzgârın şiddetini arttırması, stat içerisinde yer alan çocuklarımızın ve saha içerisinde görevli öğretmenlerimizin,  görevli personelin zarar görmemesi adına kimsenin can güvenliğini riske atmak istemediğini, bu sebepten ucunda 10 kg ağırlık bağlı dev bayrağı stat dışarısına güvenli bir yere bıraktığını, yer ekibinde bulunan görevli ile yapılan telsiz görüşmeleri sonucunda, uçuşu başladığı nokta olan İpekçi mahallesi çıkışındaki düzlük arazide tamamlamanın daha doğru olacağı kanaati ile stat içerisine iniş yapmadığını ifade etmiştir.

Ayrıca Gösteri sonrasında Paraşüt Pilotumuz Sinan ÇALIŞKAN Karapınar İlçemizin Meke Gölü, Acı göl gibi doğal güzelliklerinin hayranlık verici olduğu, İlçemizin Yüzey şekillerinin Paraşüt başlangıç kursları için gayet elverişli, yüzeyin kumsal bir yapıya sahip olması sebebiyle yumuşak inişlerin olduğunu, bu özelliklerin her bölgede görülebilen özellikler olmadığı, Karapınar ilçesinin bunu avantaja çevirmesinin, hem turizm acısından  hem de havacılık acısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Sözlerine nüfus ve yüzölçümü olarak çok küçük ama havacılık aktiviteleri ile  Ulusal Kanallarda İsmini duyurmuş, Denizli – Çameli İlçesi örneği ile devam eden  Sinan ÇALIŞKAN, oradaki havacılık festivallerinin Uluslar arası boyutta gerçekleştiğini  hem ilçe tanıtımına hem  de ekonomisine büyük katkılar sağladığı ifadelerini kullandı, Karapınar için bu konuda girişimlerin olması  gerektiğini, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığından Yer Keşif ekiplerinin gelerek İlçemizde incelemeler yapmasının, belirlenen yükseltilerde rahatlıkla yamaç paraşüt başlangıç kurslarının düzenlenebileceğinin önemle altını çizen pilotumuz, tabi bu kursların açılabilmesi için meraklı, istekli kişilerin başvurusunun da çok önemli olduğu bilgilerini aktardı.

THK basın bildirisi a Şube Başkanı Abdullah SEZER bu açıklamalardan sonra gerekli girişimlerde bulunacaklarını zaten bu tür faaliyetlerin Karapınar İlçemizde çok sık gerçekleşmediği paraşüt gösterisinin Kurum statüsünde ilk kez yapıldığının, bunun gururu ve onurunun şahsının başkanlık yaptığı döneme denk gelmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiği ifadelerini kullandı. Şube Başkanı 2016 yılı içerisinde yer keşif çalışmalarının yapılması için gerekli iş ve işlemleri en kısa sürede gerçekleştireceklerini 2017 yılı planlamasında, Karapınar Şube Başkanlığının İsminin yer alması için Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Mülki Amirlerimizin ve Karapınar Halkımızın desteği ile çok güzel etkinliklerin gerçekleşeceği günlerin uzak olmadığı ifadelerini kullanan Şube Başkanı Abdullah SEZER, “Konuya hassasiyet gösteren herkese,  Eski Şube Başkanı Vahap ÖZDEMİR ‘e, İlçemiz Kaymakamı Mustafa KARACA beye İlçe Garnizon Komutanı Oğuz Osman CANTÜRK beye ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet YURDAER beye desteklerinden dolayı kurumumuz adına ve yönetimdeki arkadaşları adına sonsuz teşekkürlerini sundu ve bu tür etkinliklerin daha sık yapılması hususunda gereken özveriyi yapacaklarını bildirdiler.

Paraşüt Ekibine Hz. Mevlana’ nın resmedildiği Çini tabak ve diğer hediyelerin sunulmasının ardından günün anısına çekilen fotoğraf kareleri ile program son buldu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık