DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Ankara Yangın Merdiveni

26 Mayıs 2016 Ekleme Saati: 23:43
408 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ankara, ülkemizin başkenti ve bürokrasinin en önemli kenti durumundadır. Özellikle son dönemlerde önemli konut projelerinin yükseldiği Ankara’da buna bağlı olarak yangın merdiveni konusu da gelişme göstermiştir. ‘Ankara yangın merdiveni’ firmalarının sayısı bu gelişmeye bağlı olarak artış göstermektedir.

Günümüzde belirli yükseklikteki her binada yangın merdiveni kullanımı zorunludur. Bazen teknik aksaklık bazen de ihmal sonucunda meydana gelen yangın, yıkıcı etkisi çok kısa sürede ortaya çıkan bir felakettir. Bu nedenle yangın olan binadan derhal uzaklaşmak can güvenliği açısından son derece kritiktir.

‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları genel olarak çelik kullanarak üretim yapmaktadır. Bunun yanı sıra galvanizli ürünler de mevcuttur. Z tipi, makaralı, dairesel yangın merdiveni çeşitleri mevcuttur. Tüm bu çeşitleri çizilen projeye göre ‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları üretim gerçekleştirmekte ve artan ihtiyaca anında yanıt vermektedir.

Yangın merdiveni üretimi kadar montaj aşaması da son derece önemlidir. ‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları bu konuda da hizmet sunmaktadır. Alanında uzman çalışanlar montaj işlemini gerçekleştirmektedir. Montaj aşamasında kullanılan tüm aksamlara dikkat edilmeli ve kalite anlamında özen gösterilmelidir.

Yangın merdiveni ile ilgili uyulması gereken tüm kurallar yönetmelikle belirlenmiştir. Bu yönetmelik belediyeler ve itfaiye müdürlükleri tarafından ortak bir şekilde hazırlanmaktadır. ‘Ankara yangın merdiveni firmaları’ ile ilgili hizmet almadan önce bu yönetmeliğe uygun üretim yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir.

‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları Ankara’nın her ilçesinde bulunmaktadır. Bu firmalar genellikle sanayi bölgesinde yer almaktadır. ‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları tarafından üretim aşamasının tamamı fabrikalarda gerçekleştirilmektedir.

Yangın merdiveni konusunda ‘Ankara yangın merdiveni’ firmalarını tercih ederken iyi bir araştırma yapılmalıdır. Hangi firmanın nasıl üretim yaptığına dikkat edilmelidir. Yangın merdiveni konusunda teknik bilgiye sahip olmanız ise seçiminizin doğru olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle konuyla ilgili geniş araştırma yapmanız önemlidir.

‘Ankara yangın merdiveni’ firmaları arasında merdiven altı diye tabir edilen yerlerde, izinsiz üretim yapan firmalar mevcuttur. Can güvenliği açısından bu tarz firmalardan uzak durmanız son derece önemlidir. Belirlenen kuralları tam uygulayan, kaliteli malzeme kullanan, müşteri memnuniyetini ilke edinen firmaları tercih etmelisiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık