DOLAR: 4.04 TL
EURO: 4.98 TL

Kayacık’lılar Kaynaşma Gününün 7. yapıldı

8 Mayıs 2016 Ekleme Saati: 23:44
1.549 kez görüntülendi

Kayacık’lılar Kaynaşma Gününün 7. yapıldı

Kayacık’lılar Kaynaşma gününün 7. Anneler günü ile beraber Kayacık Mahallesinde kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yürekli, Komşu mahalle muhtarları ve Türkmen havalesi katıldılar.

Pilavların döküldüğü ve sohbetlerin yapıldığı programa katılım önceki senelere göre daha az sayıda oldu. Yağmurların yağmaması ve nem oranının mevsim değerlerinin altında olması, çiftçilerin tarlalarda olmasına ve programa katılamamalarına neden oldu.

Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka sözlerine Annelerin elini öperek başladı. Eli öpülesi annelerimizin anneler gününü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum diyen Yaka, “Öncelikle şehit ve gazi annelerini ve ailelerini hürmetle selamlıyorum. Cennet anaların ayakları altındadır. Bu vesile ile, annelerimizi lütfen hoş tutalım. O’nların rızası çok önemlidir. Bu güzel günde sizler ile bir arada olmak bizleri mutlu etmektedir. Kayacık’lılar Kaynaşma günü, aslında bir sıl-i rahimdir. Mahalle dışında olan Kayacık’lılar, mahallelerine gelerek buradaki yakınları ile hasbihal etmektedir. Dolayısı ile iletişim kopması engellenmektedir. Bu programa vesile olanlardan Allah razı olsun. Devamını dilerim” dedi.

Annelere çiçek dağıtarak yaşlıların ellerini öpen Mehmet Yaka ve eşi Saniye Yaka, kadınlar tarafından ayakta alkışlandılar. Yaka daha sonra Karapınar’da Belediye tarafından düzenlenen Anneler günü programına katılmak üzere Kayacık’tan ayrıldı.

Programı Kayacık Muhtarı Arif Dede Uzunöz, Başkan Fevzi Yalçın ve Sponsorlar Yıldız Ailesi yaptı.

kayacık kaynaşma 2016-7 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık