DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.83 TL

Meke’yi Kurtarmak İçin Proje

31 Mayıs 2016 Ekleme Saati: 19:57
2.585 kez görüntülendi

Meke’yi Kurtarmak İçin Proje

Yeşilyurt Mahallesi Salur Kemal Cantürk ilk ve ortaokulu tarafından Tubitak bünyesinde açılan bilim Fuarı yoğun ilgi gördü. Okul bahçesinde yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğittim Şube Müdürü Uğur Bayram yaptı.

Her öğrencinin bir nefer olduğunu ve onlara şans verilmesi gerektiğini söyleyen Bayram, bu tür etkinliklere destek verenlere teşekkür etti.

Programa, Okul Müdürü Mehmet Hakan Arslan, Cumhuriyet ilkokulu müdürü Özgür İlhan, Güzelkışla İlk ve ortaokulu müdürü Akif Özenli, Gazi Mustafa Kemal İlkoulu Müdürü Halil Saygı, Yunus Emre ilkokul müdürü Ali Tuna, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Aydınbelge ve Kayalı ilkokulu Müdürü Erdoğan Topbaş ile öğrenci velileri katıldılar.

Toplam 35 projenin görücüye çıktığı Bilim Fuarında Meke Gölü Kurtarma projesi en yoğun ilgiyi gördü. Proje Öğretmeni Murat Özbek, Meke gölünün kurtarılması için, Mavi Tünelden besleme gerektiğini ve mevcut yer altı su seviyesinin de bu vesile ile yükseleceğini, dolayısı ile obruklarında azalacağını söyledi. Özbek, “Yer altı su seviyesindeki dalgalanmaların obrukları tetiklediğini söyleyen uzmanların uyarısını da dikkate alırsak, Karapınar’ın haritadan silinmemesi için yer altı sularının beslenmesinin kaçınılmaz olduğunu hepimiz görüyoruz. Yetkili makamların konuya hassas davranacaklarından eminiz. Mavi Tünelin nimetlerinden Karapınar’da faydalanmalıdır” dedi.

Program ikram ile son buldu.salur bilim fuarı 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık