DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Özel Özgüler Tarafından Engelliler Haftası Kutlandı

11 Mayıs 2016 Ekleme Saati: 01:11
1.976 kez görüntülendi

Özel Özgüler Tarafından Engelliler Haftası Kutlandı

10-16 Mayıs Engelliler günü anısına, Karapınar Özel Özgüler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından engelli aileleri ile kaynaşma amaçlı program düzenlendi. Program Karapınar Adana Sofrasında verilen yemek ikramı ile başladı. Karapınar’ın yerel sanatçılarından Dursun ve Mehmet Aktürk’ün çalıp söylediği şarkı ve türküler ile eğlenen Öze Özgüler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenci ve aileleri, değişik ve heyecan dolu bir gün yaşamanın mutluluğunu yaşadılar.

Programa, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami sağdıç, Mehmet mucuk Öğrenciler ve aileleri katıldılar. Programa maddi ve manevi destek verenlere Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından plaketler verildi.

Açılış ve hoş geldiniz konuşmasını Özel Özgüler Özel Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Embiya Güler yaptı. Engelli insanların özürlü olmadığını ve hepimizin her an bir kaza yada hastalık ile engelli olabileceğimizi söyleyen Güler, “Engelli kardeşlerimize, güncel hayatta yardımcı olunması gerekir. Özellikle görme ve işitsel engelliler, sosyal yaşantıda çok sık olarak zor duruma düşmektedirler. Yollarda engelliler için yer ayrılmalıdır. Kaldırımlara rast gele bırakılan araç ve eşyalar görme engelli kardeşlerimizi zor duruma sokmaktadır. Gecenin zifiri karanlığında elektrikler olmadan yürürken yola bırakılmış bir bisiklet yada araca çarptığımızda görme engelli kardeşlerimizin karşılaştığı sorunları daha iyi anlarız. Biz bu kardeşlerimizi seviyoruz ve onların sorunlarının çözümü noktasında, yetkililerin daha duyarlı vatandaşların ise daha anlayışlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Hepimizin her an bir engelli adayı olduğumuzu söyleyen Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, “Engelliler haftası nedeni ile hazırlanan bu anlamlı programa katılmaktan onur duyuyorum. Engelli kardeşlerimiz ile ve onlara hizmet veren siz değerli eğitimciler ile aynı sofrada oturup sohbet etmek büyük Mutluluktur. Onları sizlerin en güzel şekilde eğittiğinden ve anladığından şüphemiz yoktur. Onlara değer vermek demek, insanlığa değer vermek demektir. Siz bu hizmet ile hem dünyayı hem de ahreti kazanıyorsunuz. Bu güzel davranışlarınızın asıl mükâfatını bizleri halk eden Allah’ımız verecektir. Hepinize şükran ve saygılarımı sunuyorum” dedi.özel özgüler özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi engelliler haftası 2016 mayıs

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık