DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Pişman Olma İhtimali Yüksek

24 Mayıs 2016 Ekleme Saati: 23:58
2.585 kez görüntülendi

Pişman Olma İhtimali Yüksek

Normal şebeke çekmezken 4,5G ye geçmeye tereddüt ediyoruz.

Karapınar’da cep telefonu kullananlar, şebek çekim sorunu yaşıyor. Son günlerde telefonlara gelen 4.5G mesaj davetleri, vatandaşı tedirgin ederken, kimse 4.5G hakkında tam bir bilgiye sahip değil. Telefonlarda indirme ve yükleme hızının artacağını söyleyen bazı vatandaşlar, “Bu arada paketlerinin daha hızlı biteceğini ve mevcut kullandıkları paket tarifelerini değiştirmek zorunda kalacaklarını” konuşuyor.

Telefoncuların 4.5G’ye geçmek için çeşitli kampanyalar vaat ettiğini söyleyen Vatandaş, “Ne olduğunu anlamadığımız programa geçmek istemiyoruz. Israrla 4.5G ye geçmemizi tavsiye ettiklerine göre biz değil onlar kazanacak” dediler.

Karapınar’ın şehir merkezi dışında birçok noktada şebeke sorunu yaşayan vatandaş, şehir merkezinin bile birçok kısmında şebeke sorunu yaşıyor. Yetkililerin önce halka saygısını göstermesini bekleyen vatandaşlar, şebeke sorunu çözülmeden 4.5G ye geçmemeye kararlı görünüyor.

Bilim ve Teknoloji yazarı Özgür Çetin’in açıklamasına göre, “Yüksek hızlı mobil iletişim teknolojisi olan 4G, bir önceki nesil 3G’den farklı olarak IP tabanlı bir teknoloji. Yani 3G’de ses teknolojilerinin üzerine veri iletişimi eklenirken, 4G doğrudan veri tabanlı bir iletişim teknolojisi. Bu teknolojide bazı istasyonları arasında iletişim fiber ağlar yardımı ile sağlanıyor. Bu bakımdan fiber altyapının güçlü olması gerekiyor.

Bu teknolojiyle beraber fiyatların artması beklenmiyor. Yani Türkiye’de sunulacak olan 4.5G teknolojisi kullanıcı açısından maliyet getirmeyecek. Ancak 4 ya da 8 GB gibi mevcut data paketlerinin bu teknolojinin hızına ayak uydurmayacağı da bir gerçek. Bu yüzden paketlerin kapasitesinin artması bekleniyor. Bu da data fiyatlarının yükseleceği anlamına geliyor”. Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera-ozel/10-soruda-45g

Buna göre Karapınar’da normal şebeke bile sorun yaşarken 4.5G ye geçenler çok daha ciddi sorunlar yaşayıp pişman olmasından endişe ediliyor.4-5G neyin nesi 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık