DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.83 TL

Daha Temiz Bir Çevre İçin

2 Haziran 2016 Ekleme Saati: 15:08
995 kez görüntülendi

Daha Temiz Bir Çevre İçin

Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konya ve Karaman Müdürlüğü, Konya Büyük Şehir Belediyesi, Karaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Karapınar Belediyesinin de destek verdiği “Meke Gölü Çevre Temiliği” etkinliği, Meke Gölü çevresinde gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konya ve Karaman Müdürlüğü, Konya Büyük Şehir Belediyesi, Karaman Orman İşletme Müdürlüğü birim amir ve müdürlerinin de katıldığı etkinlikte, Karaman Orman İşletme ve Ereğli İşKur çalışanları tarafından Meke gölü ve çevresi atıklardan temizlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konya Müdür Yarımcısı Hülya Sevik yaptı. Sevik, “Dünyanın nazar boncuğu olarak bilinen Meke Gölü, tabiat anıtı olup, 2005 yılında Ramsar sözleşmesine dahil edilmiştir. İlimizin ve Ülkemizin önemli doğal varlıklarındandır. Yağmur ve yeraltı suları ile beslenen Meke Gölü, son yıllarda yaşanan kuraklık ve yaraltı sularının bilinçsiz kullanımı sonucu olumsuz etkilenmektedir. Bu sebeple yaptığımız etkinlik ile doğal kaynaklarımıza sahip çıkma adına bir farkındalık yaratmak istedik” dedi.

Orman Bölge Müdür vekili Enver Demirci ise, “Meke gölü ve çevresinde 50 kişilik bir grup ile çevre temizliği yapmak için geldik. Vatandaşlarımızın da doğal güzelliklerimize ve çevremize karşı daha duyarlı olmalarını diliyoruz. Her fert çevresini kirletmezse, daha temiz bir çevre oluşturmuş oluruz” dedi.

Daha sonra temizlik görevlileri, çevre temizlemeye başlayarak daha temiz bir çevre oluşturdular.

Mehmet Okuyucu/Karapınarçevre temizliği meke 700 1 çevre temizliği meke 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık