DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

RAHİM FİLMİ NASIL ÇEKİLİR?

2 Haziran 2016 Ekleme Saati: 19:54
412 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Çocuk sahibi olmak isteyip te olamayan karı kocaların tedavi aşamaları arasında hsg de bulunmaktadır. Hekim kadının yumurtalıklarında ya da tüplerinde bir sorun olup olmadığını anlamak için rahim filmi çektirmektedir. Rahim filmi gelişen teknoloji ile çok daha kolay ağrısız ve acısız şekilde çekilebilen bir film haline gelmiştir. Karın, böbrek filmi kadar kısa sürede ve kolay çekilmektedir. Film sonrası hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir. Çok şiddetli korkan hastalar içinde anestezi uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede hiç acı hissetmeden hastanın filmi çekilebilir.

Rahim filmi, kadın doğum hekimlerinin istediği bir tetkiktir. Rahimde, rahim boşluğunda ya da tüplerde bir sorun olup olmadığını anlamak için yapılan bu film birçok sorunu gözler önüne seren bir yöntemdir. Hekimde ona göre tedavi planlar, tüpler tıkalı çıkar ise tüpleri açmaya yönelik bir işlem rahimde bir sorun çıkar ise bu sorunu gidermeye yönelik bir tedavi yöntemi uygulanır. Rahim filmi esnasında kadının rahim ağzında spektrum yardımı ile bir yol açılır ve buradan basınçlı bir sıvı içeriye gönderilir. Bu sıvı tüm alanları dolaşmakta ve tıkalı olan yerleri göstermektedir. Bu sayede hekimlerde ona göre ilaç planlaması yapabilmektedir.

Rahim filmi(hsg), rahimden sorun yaşayan kadınların çekildiği yâda çocuk olmasını planlayışta olmayan çiftlerin başvurduğu bir yöntemdir. Eskiye oranla çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yeni çıkan cihazlarla tüpler tıkalı bile çıksa kısa bir uygulama ile hemen açılabilmektedir. Yalnız nerede yaptırdığınız ve ya doktorun uzmanlığı çok önemli olmaktadır. Bu sebep ile rahim filmini iyi ve teşekkülü bir hastanede çektirmeniz gerekmektedir. Bu film sayesinde tedavi görüşte daha sonra çocuk sahibi olabilen çok fazla çift vardır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık