DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.86 TL

Veri Kayıpları Yaşamamak İçin Ne Yapmalı?

6 Haziran 2016 Ekleme Saati: 14:48
415 kez görüntülendi

Veri Kayıpları Yaşamamak İçin Ne Yapmalı?

İlk dönem bilgisayarlarında veri depolama alanı MB (megabyte) ile ölçülmekte idi. Gelişen teknoloji daha ileri seviyedeki GB (gigabyte) ve yakın zaman aralığında kullanılmaya başlanan TB (terabyte) depolama alanına kadar sınırları genişletti. PS dünyasında kişisel ve kurumsal çalışmalarla elde edilen doküman, video, fotoğraf gibi verilerin kaydedildiği bu depolama alanları kullanıcıları için bir çeşit özel kütüphanedir.

Verileriniz Güvende mi?

Depolama kapasitesi büyüdükçe, yeterince boş alan olduğu düşünülerek çoğu kez veri yedekleme yapılmadığı görülür. Tüm kayıtların tek bir depoda tutulması durumunda ise büyük bir riskle karşı karşıyayız demektir. Bilgisayarınızın pek çok nedenden dolayı arızalanması imkansız değildir. Özellikle, ticari veya kurumsal bir firmanın her tür bilgi trafiğini kaydeden veri deposu yok olduğunda ne yapılacaktır?

Veri işlem kayıpları yaşamamak için yedekleme yapabilecek nitelikte yeni bir disk edinilmelidir. Taktığınız bu hard disk ile isterseniz performansı yükseltebilir, isterseniz kayıp risklerine karşı güvenlik oluşturabilirsiniz. Veri yedekleme yapmadınız ve bilgisayarınız çöktü ise profesyonel bilgisayar uzmanı değilseniz en doğru şey hiç bir şeye dokunmamak olmalıdır. Veri kurtarma konusunda (tecrübeli, sertifikalı mühendisleriyle) hizmet veren teknoloji firmalarından yardım alınmalıdır.

Ancak şöyle de bir gerçek var ki verilerimizi ne kadar yedeklersek yedekleyelim olası bir problemde tüm verilerin kaybı durumu ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumlarda cihazlarımız üzerinde gereksiz işlem yapmadan profesyonel firmalardan veri kurtarma hizmeti almalıyız.

Eğer gelişmiş bir sunucu kullanıyorsanız ve verilerinizi bu sunucu üzerinden şirket içerisinde dağıtıyorsanız profesyonel destek almanız daha zorunlu hale gelecektir. Şirketin geçmişi anlamına gelen verilerin riske atılması asla kabul edilebilir bir durum değildir. Bu sebeple sunucu kurtarma hizmetlerinden faydalanarak verilerinize kolay ve basit yoldan erişebilirsiniz.

Biz de sizlere profesyonel hizmet anlayışı ile yıllardır sektörde aktif olarak çözüm üretmekte olan Gold Data firmasını önermekteyiz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık