DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Dünya, Sadece Gözü Açıkların Değildir

16 Ekim 2016 Ekleme Saati: 14:23
2.527 kez görüntülendi

Dünya, Sadece Gözü Açıkların Değildir

15 Ekim Dünya Beyaz Baston görme özürlüler günü nedeni ile Konya Karapınar ilçesinde yaşayan görme engelli vatandaşlardan bazıları, halkın ve idarecilerin, görme engellilerin bu dünyada yaşadıklarının unutmaması gerektiğini vurgulamak adına mesaj verdiler.

Karapınar Engelliler Derneği Sekreteri Burhan Zengin ve görme engelli Bahri Kaya, yollarda ve kaldırımlarda yürürken karşılaştıkları zorlukların yetkililere duyurulmasını istediklerini söylediler.

54 yaşındaki Bahri Kaya, özellikle kaldırım üzerlerine dikilen elektrik direkleri ve ağaçların yakın çevresinde görme engelliler için yapılan yürüyüş bandından bir şerit ile uyarı koymaları gerektiğini söyledi. Bahri Kaya, Karapınar Belediye Başkanlığına yıllardır bu konuda uyarı yaptığını ama müspet bir sonuç alamadığını söylerken, büyük şehir yasasından sonra ise, bu tür sorunların Büyükşehir belediyesi tarafından çözüleceğini söyleyerek kendilerine yardımcı olunmadığından şikâyetçi. Ayrıca vatandaşların ve esnaflarında görme engellileri yok saydığını ve kaldırımlara gelişi güzel eşya ve bisiklet- motosiklet bıraktıklarını söyledi. Kaya, “Biz de bu dünyada yaşayan bireyler isek, bizi yok sayamazsınız. Seçim zamanı bizim oylarımıza talip olanlar seçimden sonra bizi yok sayamazlar” dedi.

Görme engelli Kaya ve Zengin, yaşadıkları zorlukları daha öncedegorme-engellileri-de-unutmayalimn tespit etmiş ve bir kısmını basın aracılığı ile bizler ile paylaşarak, halkı ve yetkilileri uyarmak istediklerini söylediler.

Mehmet Okuyucu / Karapınar

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık