DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Hırsızlar Çalışıyor, peki Ya Yetkililer… Yine Market Yarıldı

16 Ekim 2016 Ekleme Saati: 10:54
3.457 kez görüntülendi

Hırsızlar Çalışıyor, peki Ya Yetkililer… Yine Market Yarıldı

Karapınar’da market ve Bakkal soygunculuğunda hızlanma yaşanması, vatandaşları tedirgin ediyor. Arka arkaya gelen market hırsızlıkları, yetkilileri göreve davet ediyor. İlçede Mobese ve güvenlik kamerası uygulamasının az oluşundan faydalanan hırsızların ilçeyi daha fazla yıpratmadan, yetkililerin konuya daha hassas yaklaşımı bekleniyor.

Yıllardır MOBESE kamera sisteminin kurulacağı vaatleri ile bekleyen vatandaşlardan bazıları, “Prosedür mü çok zor, yoksa prosedürü anlayanı bulmak mı bilemedik. İlçede güvenlik güçlerinin sayısının azlığı bilinen bir gerçek. Siyasi liderlerimizin bu konuda çalışma yapmalarını bekliyoruz. Ama nedense kimseden çıt çıkmıyor. Basın da bu konular ile ilgili, bir açıklama göremiyoruz” dediler.

İlçemiz Adalet Mahallesinde Konya caddesi üzerinde bulunan bir marketin de sigara reyonlarının boşaltılması, çevre esnaf ve komşular arasında tedirginlik yarattı. Kısa süre önce Meram Caddesinde karşılıklı 2 bakkalın soyulması, çevre komşular arasında mahalleye güvenlik kamerası takılması yolunda gündem oluşturmuş ama kısa sürede gündemden geri düşmüştü.

Bu gece yapılan soygunda ise Yalçın Marketten yaklaşık 12 bin lira değerinde sigara çalındığı kaydedildi.hirsizlik-yalcin-market-700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık