DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Dünyanın En Akıllı İnsanından Seminer

7 Kasım 2016 Ekleme Saati: 20:57
2.346 kez görüntülendi

Dünyanın En Akıllı İnsanından Seminer

vizyon-2023-karapinar-700-4 vizyon-2023-karapinar-700-5Dünyada savaşı 15 Mart 2030 10:27 durduracak yazar olarak tanınan Gümüşhane doğumlu Erdal Demirkıran Karapınar’da seminer verdi.

Karapınar Kaymakamlığı, Karapınar Belediye Başkanlığı ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği VİZYON 2023 konulu programa konuk yazar olarak Erdal Demirkıran katıldı.

Programa, Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Emirgazi Kaymakamı Sadettin Doğan, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami sağdıç, okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca ise programa sağlık problemlerinden dolayı katılamadılar.

Program Konuk Yazar Erdal Demirkıran tarafından verilen seminer ile devam etti. Demirkıran, 8 ve 12 sınıflara “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” konulu seminer vererek, öğrencilerin kendilerine olan özgüvenin öneminden bahsetti. İnsanın başarılı olmak için öncelikle kendisine inanıp güvenmesi gerektiğini vurgulayan Demirkıran, “Ben dünyanın en akıllı insanıyım diye tutturmaya başladığımda annem babam da dahil herkesten çeşitli tepki ve etkiler aldım. Ama benim beynimde idolleşen tek duygu, inandığım gibi birisi olmak için önce kendime inanmam gerekiyordu. Ben de bunu yaptım. İnsan önce kendine inanmalıdır. Siz şu an da kendi kendinize “Ben dünyanın en merhametli insanıyım” diyerek telkinde bulunun. Göreceksiniz ki dışarıya çıktığınızda yardıma muhtaç birisini görürseniz ilk yardıma koşan siz olacaksınız. O halde güzel olan her karakter için kendimizi inandıralım ve Türkiye’nin hep en iyilerle dolmasını sağlayalım. Mesela ben “Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” dedikten sonra arkasından gelen sorumluluklarımın bilincine vardım ve madem dünyanın en akıllısıyım, dünyaya en iyi hizmeti vermem gerekir dedim ve sizler gibi cevherleri başta Türkiye’nin en iyisi yapmak için il il, ilçe ilçe gezerek motive etmeye çalışıyorum. Dünyanın sorunu olan savaşın bitmesi için savaş karşıtı bir nesil yetişmesinde katkı sağlamaya çalışıyorum. Dolayısı ile bu yetişen nesil ile dünyada savaşı 15 Mart 2030 tarihinde saat 10:27 de bitirmeye kararlıyım” dedi.

Mehmet Okuyucu / Karapınar – KONYA

vizyon-2023-en-akilli-insan-700vizyon-2023-en-akilli-insan-700-2

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık