DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

El Çantası

28 Kasım 2016 Ekleme Saati: 08:47
544 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Omuza asılan, çapraz kullanılan ya da sırt çantaları yanında el çantaları da vazgeçilmez çantalardır. Bu çantaların bir bölümünü abiye çantalar oluştururken bir bölümünü de portföy çantalar oluşturur. Portföy çantalar kadınları kadar erkeklerin de kullandığı çanta modelleridir. Yine klasik ve iş modeli olarak da tanımlayacağımız bu çantalar özel hayatta da yoğun kullanılmaktadır. Gün içinde olduğu kadar gün sonunda da kadınlar kadar erkeklerinde kullandığı modellerdir. Portföy çantalar sapsız olmaları sebebi ile elde ya da koltuk altında taşınırlar bu durum da kullanıcısına farklı bir hava ve eda verir. Belki de portföy çantaların atası evrak çantalarıdır. Özellikle değerli evrakların taşındığı evrak çantaları günümüze portföy çanta olarak uyarlanmıştır.

Portföy çantalar daha çok orta yaşlı erkeklerde görülüyor olsa da son günlerde genç erkeklerin de bir aksesuar olarak ya da evrak çantası olarak kullanmasına sebep olmuştur. Evrak çantası üreticisi firmalar da hem portföy çanta hem de evrak çantası konusunda pek çok modeli piyasaya sürmektedir. Evrak çantaları geçmişte genellikle devlet memurlarının, muhasebeci ve bankacıların vazgeçilmez aksesuarı iken artık son derece yaygın olarak kadınlar ve erkekler tarafından kullanılmaktadır. İş hayatında olduğu kadar özel hayatta da insanların sık tercih ettikleri çanta ve aksesuar modeline dönüşmüş durumdalar. Bu talepler ve yaygınlaşma üreticileri de bu yönde yoğunlaşmaya sevk etmektedir.

Çanta üreticileri daha fazla marka ve modelle evrak çantası üretimine devam etmekte. Çanta imalatçıları İstanbul bölgesinde iş dünyasının yoğun olmasını da dikkate alarak evrak çantası üretimini her geçen gün artırmaktadır. Evrak çantaları ve portföyler erkekler arasında olduğu kadar kadınlar arasında da yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. Özellikle kadın modasında son yıllarda görülen maskülen eğilimler evrak çantalarına da yer açmış görünüyor. Maskülen kıyafetler ile son derece uyumlu duran evrak çantaları kadınların yoğun ilgisine maruz kalmakta. Evrak çantaları kimi zaman da bir kol çantası ile kombin ya da takım yapılarak kullanılabilmektedir. Modanın ihtiyaçları da göz önüne alarak ortaya koyduğu modellerden olan bu kombinler de özellikle çalışan kesim tarafından hızlı bir kabul ile karşılanmıştır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yukarı Çık