DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Her Okula Bir Anne Gerek

2 Kasım 2016 Ekleme Saati: 18:08
2.592 kez görüntülendi

Her Okula Bir Anne Gerek

karapinar_kizilay_cadiri_ilkokul-700Karapınar Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 2/A sınıfı öğrenci velileri, sınıf annesi Figen Kılıç önderliğinde omuz omuza vererek Kızılay haftası nedeni ile öğrencilere ve velilerine çorba dağıttılar. Amaçlarının Kızılay’ın görev ve yardımlarını öğrencilere yaşatarak anlatmak olduklarını söyleyen sınıf annesi Figen Kılıç, “2/A sınıfı öğrenci velileri olarak biz 2 yıldır çok güzel bir uyum içerisinde birçok etkinlik yaptık. Tüm annelerimizi yürekleri ile çalışarak, öğrencilerimiz için her türlü etkinliğe severek katıldılar. Sınıf öğretmenimiz Hafize Erdemli’nin de bu iletişim sıcaklığında bizlere çok katkısı vardır. Ayrıca bu etkinliklerimizde bize destek veren öğretmen arkadaşlarımıza ve okul Müdürümüz Halil Saygı beyefendiye de teşekkür ederiz” dedi.

Amaçlarının çocuklara Kızılay’ı ve etkinliklerini Kızılay haftasında tanıtmak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Halil Saygı ise, “Öğrenci velilerimiz ve sınıf öğretmenimiz bizlere yapmak istedikleri etkinlik hakkında fikir danıştılar. Biz de fikirlerini takdir ederek, idare olarak bu etkinliğe destek verdik.

Öğrencilere Kızılay hakkında sunumu ise Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Babur yaptı. Babur, kan ve kanın insan hayatındaki önemden bahsetti.

Programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Yayla, Karapınar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Babur, komşu ilkokul Müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldılar.

Mehmet Okuyucu / Karapınar-KONYA

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık