DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Herşey Bir Sunum Ekmek Kazanmak için

26 Kasım 2016 Ekleme Saati: 09:46
3.571 kez görüntülendi

Herşey Bir Sunum Ekmek Kazanmak için

Karapınar işçinin doğduğu şehir olarak tanınmaya devam ediyor. Özellikle tarım sektöründe son yıllarda atılımları ile dikkatleri üzerine çeken Karapınar, Mısır, Yonca, Pancardan sonra havuçta da üretim rekorunu zorluyor.

Yıllardır işçi çavuşluğu yapan Memduh Güngören, her mevsim de işçi arkadaşlarına çalışacak iş bulmayı başarıyor. Çoğunluğu bayan olan işçileri ile omuz omuza çalışan Güngören, “Mevsim olarak havuç sökümü yapıyoruz. İşçi arkadaşlarımın hepsi bir diğerinden kıymetlidir. Biz artık bir aile gibi olduk. Sabah gün doğmadan başlayan mesaimiz, akşam gün batana kadar devam etmektedir. Mevsim normallerinin altında devam eden soğuk hava, işçi arkadaşlarımın çalışma performansını olumsuz etkilese de, kır yerinde ateş yakarak ısınıyor ve işimizi yine devam ettiriyoruz. Ekmek kazanmak kolay değil. İşçinin neler çektiğini ancak yine bir işçi bilir. Biz çalışan arkadaşlar olarak zaman zaman sosyal etkinlikler de yaparız” dedi.

İşçiler ise, “Çavuşumuzdan biz çok memnunuz. Bir abimiz olarak bizlere sahip çıkıyor. Evimize ekmek götürmemize yardımcı oluyor. Bizleri koruyor. Hepimiz Memduh abiden memnunuz. Onun bu iyi niyetini en iyi biz biliriz” dediler.havuc-iscileri-700-1 havuc-iscileri-700-2 havuc-iscileri-700-3 havuc-iscileri-700-4

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık