DOLAR: 3.92 TL
EURO: 4.84 TL

İş Sağlığı ve Güvenliğini Acar OSGB ile Garantileyin

20 Kasım 2016 Ekleme Saati: 13:11
406 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak adlandırılan OSGB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yetkilendirilen ve iki kişiden fazla çalışanı olan şirketlere iş güvenliği uzmanı, sağlık personeli ve işyeri hekimi tahsis eden kuruluşlar olarak faaliyetlerini sürdürürler. Söz konusu şirketlerin bu personelleri istihdam etmesi, şirketlerin tercihine bırakılmış bir durum değil, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre yerine getirilmesi mecburi olan bir yükümlülüktür.

Anlaşılacağı gibi OSGB’ler danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar değil. İşyerlerinin, faaliyetlerinin hangi tehlike sınıfına ait olduğu ve çalışan kişi sayısı gözetilerek personel alımını sağlayacakları, fatura kesebilen ticari kuruluşlardır.

OSGB Hangi Avantajlara Sahip?

Şirketlerin kanuni olarak yükümlü oldukları sağlık personeli, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi alımlarını farklı kurumlardan yapmaları yerine, onları tek bir kuruluştan alma imkânı sunar. OSGB, bu personellerin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bütün sorumluluğu üstlenir. Böylelikle şirketin insan kaynakları yönetimi çok daha verimli ve pratik hale gelir.

Fatura kesebilen ticari bir kuruluş olması sebebiyle, aldığınız hizmetin karşılığında kesilen faturayı gider olarak göstermek gibi bir imkânınız da olur. OSGB, hizmet verdiği şirkete düzenli olarak rapor sunar ve Bakanlık ile alâkalı yasal sürecin takibini yapar. Elbette burada hangi kuruluştan bu hizmeti alacağınızın kararı, hayli önemli bir detay.

Acar OSGB’yi Tercih Etmeniz İçin Çok Sebep Var

Acar OSGB, tercih açısından birçok avantaja sahip. Öncelikle deneyimli bir kadroyu bünyesinde barındırması ve görevlendirdiği personeli koordinatörleri tarafından denetlemesi bu avantajların başında geliyor. Ayrıca tahsis ettiği iş güvenliği uzmanı, sağlık personeli ve işyeri hekiminin denetimini yaparak, olabilecek eksikleri ve hataları da tespit eder. Bu tespitler sonrasında da, çözüm üretir.

Acar OSGB sadece çalışanların sebep olduğu hataları değil, şirketin eksik olduğu konuların da giderilmesi için tavsiyeler sunar. Bu tavsiyeler raporlama şeklinde disiplinli bir yol ile yapılır. Raporlar aylık olarak sunulur. Aylık olarak sunulan bu raporlar, şirketin aldığı hizmeti ve işleyişi takip etmesi açısından çok önemlidir.

Acar OSGB gizlilik esasını gözeterek çalışır, denetimlerini profesyonelce ve objektif olarak yapar. Bunun yanında, Bakanlıklar ile alâkalı kanuni süreç de işveren yerine takip edilir. Daha detaylı bilgi almak ve Acar İş Güvenliği’nin profesyonel kadrosuyla tanışmak için http://www.acarosgb.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık