DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Karapınar Belediyesinden Büyük Proje VİZYON 2023

7 Kasım 2016 Ekleme Saati: 20:52
1.957 kez görüntülendi

Karapınar Belediyesinden Büyük Proje VİZYON 2023

Karapınar Kaymakamlığı, Karapınar Belediye Başkanlığı ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Vizyon 2023 programı, “Kitapla Yeşeren Karapınar” sloganı ile Karapınar Belediyesi yeni Düğün salonunda gerçekleşti.

Toplumun her kesimine okuma alışkanlığının kazandırılmasını amaçladıklarını söyleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100 yılını hedefleyen Ülkemizin vizyonu olan VİZYON 2023 kapsamında, Bu günümüzü dünden, yarınımızı da bu günden daha ileriye taşımayı hedefliyoruz. Okuyan ve okumayı kültür haline bir Karapınar olmak hedefi ile başladığımız projemize her aşamasında destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programa, Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Emirgazi Kaymakamı Sadettin Doğan, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami sağdıç, okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca ise programa sağlık problemlerinden dolayı katılamadılar.

Programın ilk konuşmacısı İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy oldu. “Öğrencilerimiz kitap okuma alışkanlıklarını edinmelidir. Minumun haftada 4 gün 50 sayfa kitap okumalılar. Böylelikle kitap okuyan bir nesil yetiştirmiş olacağız” dedi.

Programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise, ” Yarınlarını anlayabilmek okumaya bağlıdır. Karapınar eğitim alanında ciddi yol almıştır. Son 3 yıl içerisinde Konya ve Türkiye ortalamasının üzerine çıkmıştır. Bu tempo ile devam ettiği takdir de neden Türkiye de ilkler arasına girmesin” dedi.

Türkiye’de “Dünyanın En Akıllı İnsanı” diye konuşulan yazar Erdal Demirkıran’ın da söz aldığı programda konuşmacı yazar Erdal Demirkıran’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketini Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez verdi.

Mehmet Okuyucu / Karapınar – KONYAvizyon-2023-karapinar-700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık