DOLAR: 3.92 TL
EURO: 4.84 TL

Mekke’nin Fethi Kutlandı

1 Ocak 2017 Ekleme Saati: 22:25
1.613 kez görüntülendi

Mekke’nin Fethi Kutlandı

Karapınar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen, Mekke’nin Fethi Kardeşlik ve Dayanışma Gecesi programı, Karapınar Belediyesi Yeni Düğün Salonunda yapıldı. Programa, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Yardımcısı Emre Özsoy, İlçe Teşkilat Parti bazı Başkanları, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, bazı Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgüt bazı Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve çok sayıda vatanda katıldı.

İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk’in yaptığı açılış konuşmasında, günün anlam ve önemi ve ayrıca, Halep için toplanan yardımlarda destek verenlere minnet duası yer aldı. Demirlenk, “Soğuk ve karlı hava şartlarına rağmen salonu doldurduğunuz için, Halep için topladığımız yardım ve kardeşliğe destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Programımıza Konya’dan katılan İl Müftümüz Prof. Dr. Ali Akpınar’a, bize çevre temizliğini de yaparak bu salonu açan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Selamlama konuşması yapan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, 2017 yılında Allah izni ile savaşların bitmesini ve artık kan dökülmemesini dilediğini söyledi.

Daha sonra konferansını vermek üzere İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar kürsiye geçti. Mekke’nin fethi ve günümüzde Müslümanların gördüğü zulümler üzerine konuşan Akpınar, barış ve huzur dolu yıllar yaşanmasını Allah’tan dilediğini beyan etti.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve dualar ile geçen program sonunda, Halep için toplanan yardımın sağ salim yerine ulaşması için, Halep de savaşın bitmesi için, dualar edildi. Program sonunda misafirlere sıcak sahlep ikram edildi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık