DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.67 TL

Soran Olursa, Yol ve Kaldırım Yapıldı

12 Ocak 2017 Ekleme Saati: 17:37
2.257 kez görüntülendi

Soran Olursa, Yol ve Kaldırım Yapıldı

Soran Olursa, Yol ve Kaldırım yapıldı

Yıl 2017, Yer Konya/Karapınar, Adres Şehrin en çalışkan ve tanınmış ana caddesi, yani Konya caddesi. Kaldırımlar 2016 yılında yapıldı.

Karapınar Belediyesi ve Konya Büyükşehir belediyesinin omuz omuza yürüttüğü kaldırım çalışmaları, vatandaşların kafasında, “Neden Kaldırımlar eski olmadığı halde yenileniyor”, “Bu kaldırım taşlarının kaymağını kim yiyor” gibi değişik soru işaretlerine cevap ararken, Belediye Fen İşlerine yeni atanan Müdürün de telsiz koltuk da çalışmaları neticesinde yapılan yol ve kaldırımların, vatandaşlara sanki ölüm tuzağı gibi olduğu tartışılıyor.

Toplu konutların, yağmur sularının kaldırıma kanal ve hat döşenmeden yapılması, senede bir de olsa gelen kış şartlarında yayaların yürümesi için yapılan kaldırımlarda donun da etkisi ile yürünmesi imkânsız hale gelmiştir. Yılsonu faaliyet raporlarında yapılan yol ve kaldırım hizmetlerini, “kaç km, yol ve kaldırım çalışması yaptık” diye göğsünü gererek konuşacak olan liderlerimiz, acaba yapılan hizmetlerin kalitesini ve vatandaşlara ne kadar yararlı yada zararlı olduğunu hiç düşünmezler mi?

Yol boyu kaldırımlarda, çatı oluklarından akan yağmur suları, hem yaya vatandaşları, hem de esnafları ve apartman sakinlerini ciddi oranda rahatsız ederken, soğuk hava şartlarında donan yağmur suları, vatandaşlar için potansiyel bir tehlike arz etmektedir. Özellikle, çocuk, yaşlı ve kadınların kaldırımlarda yürümek için zorlandığı görülmektedir.

Kendi imkânları ile bu soruna çözüm bulan Aydoğdu Market, yağmur suyu atık su borusuna naylon hortum takarak, yağmur suyunun kaldırıma değil de yola akması için çözüm üretmiş. Çevre komşular tarafından takdir edilen Aydoğdu Market çalışanları, “Kaldırıma akan yağmur suyu hem müşterilerimizi hem de yayaları rahatsız etmekte idi. Bu çözüm ile onlar da bizde rahatladık” dedi.

Ayrıca, çatı kenarlarından oluksuz bir vaziyette kaldırımlara ve üzerinde yürüyen yayalara çatıların kenarından akan sular, vatandaşları ciddi oranda rahatsız etmekte olup, 2017 Karapınar’ında hoş olmayan görüntülere yol açmaktadır. Özellikle Konya caddesinde kiraların yüksek olmasına rağmen mülk sahiplerinin bu duyarsızlığına yetkililerin bir şekilde yaptırım uygulatması bekleniyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık