DOLAR: 3.92 TL
EURO: 4.84 TL

Devlet mi Yoksa Anne mi Daha Merhametli?

7 Şubat 2017 Ekleme Saati: 18:29
4.335 kez görüntülendi

Devlet mi Yoksa Anne mi Daha Merhametli?

Devlet Anneden daha mı Merhametli Olacak? Tabi ki hayır. Annenin merhametini kimse geçemez.

Devletin Şefkat eli, anneleri tarafından terk edilmiş, 3 çocuk ve babasına uzandı. İlçemiz Reşadiye Mahallesinde, sağlıksız bir evde yaşayan, geçimini Kalorifer kazanı yakarak ve arada gündelik işlere giderek sağlayan, Mehmet E. Nin imdadına yine Devletin Şefkat eli olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Karapınar şubesi yetişti.

Karapınar Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Karapınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,  3 çocuk babası Mehmet E. Ve çocuklarını evlerinde ziyaret ettiler. Evlerinin çok sağlıksız olduğunu gözlemleyen Vakıf Müdiresi Hatice Soran, Konuyu ilçe Kaymakamı Mustafa Karaca’ya iletti. Hemen Harekete geçen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ilçemiz Reşadiye Mahallesinde kiraladıkları evin eşyalarını da temin ederek, çocuklara sıcak ve temiz bir ortam sağladılar. 3 Çocuğunu geçimsizlik üzere terk eden annenin, tekrar yuvasına ve çocuklarının başına dönmesi için ziyaretlerde bulunan Vakıf Müdiresi, Annenin dönmesi durumunda da yardımlarının devam edeceğini belirtti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kendilerine uzattığı dostluk elinden son derece memnun kaldıklarını söyleyen Mehmet E. İse, ” Eşimin tekrara yavrularımızın başına ve benim yanıma dönmesini istiyorum. Biliyorum ki onu çok üzdüm ama bundan sonra çocuklarımız ile sıcacık evimizde sıcacık aşımızı kaşıklamak istiyoruz. Ne Olur evine dönsün artık. Ben de bundan sonra eşimin istediği gibi birisi olacağım. Çocuklarımıza sıkıntı dolu bir hayat yaşatmaya ikimizin de hakkı yoktur. , Eşim zaten zaten iyi bir annedir ve ben de iyi bir baba olacağım. Bunu buradan garanti ediyorum” dedi.

Şimdi herkes, çocuklarını terk ederek yalnız bırakan annenin annelik dürtüsü ile yuvasına dönmesini bekliyor.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık