DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.67 TL

Tevfik çorakçı Son Yolculuğuna Uğurlandı

8 Şubat 2017 Ekleme Saati: 13:49
6.689 kez görüntülendi

Tevfik çorakçı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Belediye eski başkanı tevfik Çorakçı vefat etti.

Karapınar Belediyesi eski başkanlarından Tevfik Çorakçı’nın cenazesi için, Karapınar Belediyesi önünde cenaze töreni yapıldı. 1973/1977 – 1977/1981 – 1984/1989 yıllarında 3 dönem belediye başkanlığı yapan Çorakçı 82 yaşında hayata veda etti. Halk tarafından sevilen ve saygı duyulan bir kişiliği olan Tevfik Çorakçı, adaletli ve çalışkan yönü ile tanınıyordu. Programa, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, CHP İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Yazgan, Belediye eski Başkanlarından Haşmet Okur, Kamil Bülbül Okuyucu, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt katıldı. Belediye eski Başkanlarından Mehmet Mugayıtoğlu ve Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan’ın Cenazede yok oluşu vatandaşların dikkatini çekti. Nadi Tartan’ın Ankara’da olduğu öğrenildi.

Karapınar Belediye Başkanının konuşması ile açılan programda, CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt’da duygularını aktarırken duygulu anlar yaşadı.

Karapınar belediye Başkanı Mehmet Yaka, Tevfik Çorakçı için, “Tevfik abi, hepimizin abisi idi. Kendisini Karapınar’a adamış bir başkan idi. O hepimizin saygı ile andığı bir kişi idi. Kendisine Allah’tan rahmet ve kederli ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ise, “Siyaset hayatım boyunca örnek aldığımız ve kendisinden yardım aldığımız bir abimiz idi. Her partiye ve partiliye kapısını açan bir lider olarak tanıdığımız Tevfik abimizin aramızdan ayrılması hepimizi çok üzmüştür. Kendisi için hazırlanmış olan bu güzel uğurlama törenini hazırlayan Başkanımıza teşekkür ederim. Allah hepimize böyle güzel uğurlamalar nasip etsin” dedi.

Daha sonra ilçe müftüsü Kadir Demirlen tarafından yapılan dua ile omuzlar üzerinde cenaze namazı kılınmak üzere Hacı Ömerli Camii önüne uğurlanana Tevfik Çorakçı, Apak mezarlığında toprağa verildi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık