DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Kaymakam Halkın İçinde

1 Mart 2017 Ekleme Saati: 18:57
2.450 kez görüntülendi

Kaymakam Halkın İçinde

Kaymakam Halkın İçinde

Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, halkın içine inerek, sohbet eşliğinde halkın sorunlarını dinledi. Yanında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdiresi Hatice Soran, İlçe Sağlık Müdür, Dr. Ahmet Taşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, İlçe Tarım Müdürü Tayfun Gökçe ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Abdullah Altunsoy ile beraber, Hacı İsa Mahallesinde halk ile iç içe sohbet etti. Hacı İsa Mahallesi ev sahipliğini ise Mahalle Muhtarı İbrahim Soran yaptı.

Halkın sorunlarını birebir dinlemek amaçlı, halkın içine girerek sorunları dinlemek istediklerini söyleyen Kaymakam Mustafa Karaca, “Sorunlarınız varsa söyleyin ki çözümü noktasında sizlere yardımcı olalım” dedi. Halk sessiz kalınca, “Demek ki sorun yok” diyerek espri yapan kaymakam, halk ile karşılıklı espriler eşliğinde sohbet etti.

Suriyelilerden Tedirginiz.

Özellikle Yabancı uyruklu vatandaşların geceleri toplu halde gezerek yerli vatandaşları taciz ettiğini söyleyen bazı vatandaşlar, “Her an bir bedel ödenmesinden endişe duyuyoruz. Ayrıca, tarlalarımızdan çalınan sulama sistemleri ve trafolar noktasında tedbirlerin artırılmasını bekliyoruz” diyen vatandaş, kendi aralarında, her vatandaşın da güvenlik tedbirleri noktasında gayret göstermesi gerektiğini, tartıştılar.

Cebiniz de canınız da yanmasın.

Bahar mevsiminin gelmesi ile piyasaya çıkan ve korkulu bir tereddüt yaşanmasına neden olan motosikletler konusunda vatandaşları uyaran Kaymakam Karaca, “Çocuklarınıza ehliyet ve kask almadan motosiklet vermeyin. Bilinçli motosiklet kullanmayan gençlerin, hem kendi canlarını hem de çevredeki halkın canını tehlikeye attığını unutmayın. Motosiklet uygulamalarında uygulanacak ceza işlemi ağır olacaktır. Kimsenin canının da, cebinin de yanmasını istemiyoruz. Ama ısrarla ehliyet ve kask olmadan, sokak aralarında ralli yapan motosikletlilere, uygulama noktasında acınmayacaktır. Cezaları ağır olacaktır. Halkın güvenliğini kimsenin tehlikeye atmaya hakkı yoktur” dedi.

Mobese Kamera sistemi 2018 yılı sonuna kadar tamamlanmış olacak

Karapınar’da en büyük eksiklerden birisinin Mobese sistemi olduğunu söyleyen Kaymakam Karaca, Mobese noktasında çalışmalar başlamış olup 1 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor” dedi.

Kaymakam ve heyetinin, halkın sorunlarını dinlemesinden dolayı son derece memnun olan halk, bir daha ki toplantıda Belediye Başkanımızı da aramızda görmek isteriz dediler.

Kaymakam ve beraberindeki heyet, daha sonra bazı fakir aileleri ve Şehit ailelerini ziyaret etmek üzere halkın içinden ayrıldılar.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık