DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Ziya Altunyaldız’dan Basın Toplantısı

25 Mart 2017 Ekleme Saati: 17:22
1.561 kez görüntülendi

Ziya Altunyaldız’dan Basın Toplantısı

Ak Parti Kontya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Karapınar Karyem A.Ş. Genel kurul toplantısına misafir olarak katıldı. TBMM. Sanayi, Ticaret, Enerji Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Güneş Enerji sahasını yerinde inceledikten sonra, Karyem Toplantı salonunda basın mensuplarına açıklama yaptı. Karşılıklı ve soru ve cevaplar halinde gerçekleşen toplantıda basın mensuplarının sorularına cevap veren Altunyaldız, “Karapınar, artık Türkiye’nin Enerji merkezi olmuştur. Bundan sonra Karapınar’ın gelişimi çok daha hızlı olacaktır. Zaten çiftçilik ile tarım alanında zirveye oturan Karapınar, bundan sonra ki süreçte işsizlik yaşamayacaktır. Yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlanacaktır” dedi

Elektrik maliyetlerinin 19,50 Centten, 6,99 cente düştüğünde, maliyetteki bu düşüşün, vatandaşa yansıyıp yansımayacağını soran DHA Karapınar Temsilcisi ve Okuyucunun Sesi Gazetesi sorumlusu Mehmet Okuyucu’ya cevaben, “Öncelikle bu soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. Elbette ki bu tasarruf, halka doğrudan doğruya yansıyacaktır. Artık daha ucuz elektrik faturası ödeyeceğiz” dedi. Karapınar’ın daha modern ve yaşanılabilir konuma gelmesinde ise, Hükümetin Karapınar’a destek vereceğini söyleyen Altunyaldız, “Karapınar artık kendiliğinden hızlı bir değişim sürecine girdi. Artık Karapınar’ın gelişimini Allah dışında bir güç durduramaz” dedi.

Gazetecilere, katılımlarından ve sorularından dolayı teşekkür eden Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Ak Parti İlçe Teşkilat başkanı Nadi Tartan,  Altunyaldız’ı ağırlamaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık