DOLAR: 3.97 TL
EURO: 4.90 TL

Eğitimli bir Nesle, Vesile Olmak İçin Var mısınız?

13 Nisan 2017 Ekleme Saati: 18:08
2.356 kez görüntülendi

Eğitimli bir Nesle, Vesile Olmak İçin Var mısınız?

Eğitimli bir Nesle, Vesile Olmak İçin Var mısınız?

Karapınar Amil Önal ilkokul ve ortaokul İnşaatı hızla devam ediyor. Fatih Mahallesi Muhtarı Esvet Taşpınar Başkanlığında devam eden, 16 derslikli okul inşaatı, kargas yapısını tamamlama aşamasına gelmiştir.

Fatih, Hankapı, Reşadiye ve İpekçi mahallelerine komşu olup hizmet verecek olan okul inşaatı, bölgedeki eksikliğin tamamlanmasında pay edinecek olduğundan dolayı, Karapınar’lı hayırsever vatandaşların ilgi, alaka ve yardımlarını beklemektedir. Karapınar’da her cami ve okul inşaatlarına top yekun yardım yapması ile tanınan Karapınar halkının, bu okul inşaatını da yarıda koymayacağından emin olduğunu söyleyen Amil Önal ilkokul ve Ortaokul inşaatı yaptırma ve yaşatma derneği yönetim kurulu başkanı Esvet Taşpınar, “Okulumuzun inşaatına, 2016 yılı ilkbaharında başladık. Halkımızdan aldığımız maddi destekler ve Karapınar Belediyesinden aldığımız beton ve demir yardımı ile okulumuz şu anki konumuna gelmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğünün ve Milli Eğitim Bakanlığının yardımcı olmadığı okulumuzu, halkımızın ve Belediyemizin katkıları ile tamamlamaya çalışıyoruz. Şu an itibarı ile acilen 1.000.000 Tl ye ihtiyaç vardır. Yardım yaparak, eğitimli bir nesile vesile olmak isteyenler, Karapınar Ziraat Bakasında bulunan (Amil Önal Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin 72093325 5001) nolu hesabına yardım etmeleri rica olunur” dedi.

Okulun, Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetimi şu isimlerden oluşuyor. Esvet taşpınar Başkan. Üyeler, Nadi Özdil, Oktay Ergen, Mustafa Akdoğan ve Fuat Parlak.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık