DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Kağıt Rolyef Sanatı Dehalarımızın Eserleri Sergide

23 Mayıs 2017 Ekleme Saati: 18:27
2.956 kez görüntülendi

Kağıt Rolyef Sanatı Dehalarımızın Eserleri Sergide

Karapınar KOMEKS öğretim görevlisi Elif Ünaler ve öğrencileri tarafından, Karapınar Valide Sultan Hamamında sergiye çıkan 49 öğrencinin yaptığı biri diğerinden güzel 55 Kağıt Rolyef Eser, Karapınar’da el sanatlarının ne derece üst seviyede olduğunun bir göstergesi olarak kabul edildi. Çoğunluğu ev hanımları ve genç kızlar olan öğrencilerin sanat eserleri, Karapınar Valide Sultan hamamında Cuma gününe kadar sergide kalacak.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören eserlerin kısa sürede biteceği tahmin edilirken, sipariş veren halkın  çok olduğu öğrenildi.

Serginin açılışına Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurs öğretim görevlisi Elif Ünaler, Karapınar’lı kadınların, kendi imkanları ile ayakta durmak için çırpındıklarını ve yetkililerimizin bu sanata ve sanat gönüllüsü bayanlarımıza kol kanat gereceğine inandıklarını söyleyerek, çok kısa sürede bu tarz eserlerin devamlı sergide durabilecekleri bir işletmenin, kendilerine tahsis edilebileceğini söyledi.

Sanata ve sanata gönül verenlere sahip çıkacaklarını söyleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise “Annelerimiz, bacılarımız kendi imkanları ve aile bütçesine katkı sağlamak amacı ile yaptıkları bu çalışmaların, devamlı sergiye çıkabileceği bir işletme için kendilerine bir yer tahsis etmeyi planlıyoruz. Bütün kardeşlerimiz yeter ki, çalışıp ailelerine katkı sağlamayı hedeflesin” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık