DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Karapınar’lılar Kaynaştı, Hava Soğuk, Program Sıcaktı

20 Mayıs 2017 Ekleme Saati: 17:59
2.354 kez görüntülendi

Karapınar’lılar Kaynaştı, Hava Soğuk, Program Sıcaktı

Karapınar Kaymakamlığı ve Karapınar Belediyesi tarafından tertip edilen ve Türkiye’nin dört bir yanından katılım olan, Karapınarlılar Kaynaşma Günü, Karapınar 100. Yıl Atatürk Parkında gerçekleşti.

Ak Parti Konya Milletvekili Uğur Kaleli, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Ceyhan Yalçın, TUBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü, Doç Dr Lokman Kuzu, Danıştay Tetkik Hâkimi Ulaş Sezer, S.Ü. Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Yasin Akkemik, Ak Parti Konya İl Teşkilatı Yöneticileri, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Konya Karapınarlılar Derneği Başkanı ve Yöneticileri, Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, bazı siyasi Parti başkanları, Karapınar Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Kurum Müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Açılış Konuşmasını Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptı. Yaka katılımcılara teşekkür ederken, havanın soğuk olmasının bir talihsizlik olduğunu ve daha sonra ki programlarda daha dikkatli davranacaklarını söyledi.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca misafirlere hoş geldiniz konuşması yaptı. Karaca, “Karapınar’ın ileri gelenleri ile yaptığımız toplantılarda, Karapınar için festival eksiği olduğunu tespit ettik. Bundan sonraki yıllarda daha kapsamlı programlar yapmaya karar verdik. Bu yıl ilkini denediğimiz programda eksiklerimizi görerek, bir sonraki programımızı daha güzel yapacağız. Hava şartlarının olumsuzluğu noktasına yapacak bir şey yok. Çünkü Allah’ın işine karışamayız” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Uğur Kaleli ise, “Havanın soğuk olmasına rağmen Karapınar’lının yüreğinin sıcaklığı yüreğimizi ısıtıyor. Biz Karapınar’a gelirken kendi memleketimize gelir gibi hissediyoruz. Karapınar’ı seviyoruz. Ayrıca, Karapınar’a karşı mecburen daha sıcak kalıyoruz. Çünkü Belediye Başkanımız Mehmet Abi ve İlçe Başkanı Nadi ile haftada en az 3 gün Ankara’da beraberiz. Yeni projeler ve takibi için sık sık mesai yapıyoruz. Onlar bu ilçe için canla başla çalışıyorlar” dedi.

Daha sonra oyun havaları ve kaşık ekipleri ile katılımcılar hoş vakit geçirirken, diğer taraftan yemek ikramı için hazırlıklar devam etti. Katılımcılara yapılan yemek İkramı ile program son buldu. Programdan sonra, kurum kuruluşların ve özel sektör firmalarının açtıkları stantlar gezildi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık