DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

KARDER Gurur Tablosu Sergiledi

18 Haziran 2017 Ekleme Saati: 17:41
1.922 kez görüntülendi

KARDER Gurur Tablosu Sergiledi

KARDER İftar sofrası, Beklenenin üzerinde bir katılımda gerçekleşti. Konya Yaka Marina tesislerinde verilen iftar çadırına, yaklaşık 3500 kişi katıldı. Açılış Konuşmasını KARDER Başkanı Fikret Danış yaptı. Davetlerine icabet eden tüm davetlilere teşekkür eden Danış, Karapınar Belediye Başkanından bir takım hizmetler noktasında beklentilerini dile getirdi. Bunların arasında, askerlik şubesi, otopark eksikliği, kesik çayır türküsünün sahiplenilmesi, Tuzla Piyade okulunun Karapınar’a taşınması, Kentsel Dönüşüm konusunda bir açıklama, Oymalı Yer Altı şehrinin Turizme Kazandırılması ve Huzur evi gibi eksiklerin giderilmesini talep ettiler.

Davetlilere, nezaket konuşması yapan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, Karapınar’daki İmar Revizyonu konusunda açıklamalar yaptı. Yaka, “Konya Büyükşehir ile yapılan imar çalışmaları, yeni imar üzere hazırlanan 1/5000 lik harita şu anda askıdadır. Haritaya Konya Büyükşehir belediyesinin internet sisteminden ulaşabilirsiniz. Kentsel dönüşümde %51 gibi bir çoğunluk evet derken, %49 hayır tercih etti. Ayrıca, Karapınar’da kültür kazı çalışmaları başlamak üzeredir ve belki yakın bir gelecekte Karapınar Kültür Müzesi açılacaktır. Karapınar’ı çok güzel günler bekliyor. Karapınar yakın bir gelecekte, Tarım alanında olduğu gibi Türkiye’nin enerji merkezi olacaktır” dedi.

Program hakkında bazı vatandaşlar ise, çok güzel bir kaynaşma programı olduğunu ve artık KARDER’in kendini aştığını ve gereken yere vardığını ve bir programa, 4000 civarında insan toplamak herkesin haddi olmadığını söylediler.

Programa, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Akköylü, MHP Meram İlçe Başkanı İbrahim Ay, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, siyasi parti başkanları, sivil Toplum Örgüt Başkanları,

Program dostluk ve sohbet eşliğinde tamamlandı.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık