DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Ticaret Borsası İlkokulu İlgi Bekliyor

3 Haziran 2017 Ekleme Saati: 01:08
2.843 kez görüntülendi

Ticaret Borsası İlkokulu İlgi Bekliyor

Karapınar Ticaret Borsası İlkokulu, yetkililerin ilgisini bekliyor. Öğrenci velileri Hükümet konağı bahçesini doldurdular.

YIL 1998 VE OKUL İNŞAATI BAŞLADI

1998 yılında Adalet Mahallesinde, hayırsever vatandaşlar tarafından başlatılan okulun inşaatı, yine aynı yıl Karapınar Ticaret Borsası yöneticileri tarafından devir alınmış olup 2000 yılında inşaat tamamlanarak, Karapınar Ticaret Borsası ilkokulu adı ile hizmete girmiştir. 2016 yılında, okuldaki tahribatları değerlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okulun bakım ve onarımı için gerekli çalışmaları yapılmasını önermiş ve okul bakıma alınmıştır.

BAKIMDAN ÇIKTIĞI SENE DUVARLARIN ÇATLAK OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR

2016/2017 Eğitim ve öğretim yılına bakımlı hali ile giren Ticaret Borsası İlkokulu, duvarlardaki çatlaklar nedeni ile uzmanlar tarafından yapılan incelemeler neticesinde, ikinci sömestrliye boşaltma kararı alınarak öğrenciler komşu okullara dağıtılmıştır. Bu durumdan rahatsız olan öğrenci velileri, öğrenci servisleri ile tanışmak zorunda kaldıkları için ve aile bütçelerini zorlamış olmanın şaşkınlığını yaşadıkları için, yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini düşündüklerini söylediler.

ÖĞRENCİ VELİLERİ KAYMAKAMI ZİYARET ETTİLER

Öğrencilerinin okul servislerinde yıprandığını ve okul giriş çıkış saatlerinden dolayı servislerin hızlı gitmesi gerektiğini ve bu sebeple trafik kazası riski taşıdıklarını söyleyen veliler, biran önce okullarının sağlamlaştırılarak hizmete girmesini istiyorlar. Okul öğrenci velileri toplanarak, Kaymakam Mustafa Karaca’yı ziyaret ederek, okullarının bir an önce hizmeti girmesi için ne gerekiyorsa yapılması noktasında ricada bulundular. Kaymakam Mustafa Karaca, konu hakkında bilgi sahibi olduklarını ve çalışmaların ivme kazanması için gerekli yazışmaları yaptıklarını ve en kısa sürede okulun tekrar eğitime devam etmesi için imkânları zorladıklarını belirtti. Kaymakam Karaca’nın yüreklerini rahatlatan açıklamalarını dinleyen öğrenci velileri, “Allah razı olsun, teşekkür ederiz Kaymakamım. Allah devletimize zeval vermesin. Allah sizlerin yokluğunu göstermesin” gibi dualar ederek şükranlarını bildirdiler.

VELİLER KARARLI

Çoğunluğu kadınlardan oluşan öğrenci velileri, okullarının biran önce hizmete girmesi için, her türlü mücadeleye hazır olduklarını ve yılmadan mücadeleye devam edeceklerini söyleyerek Hükümet Konağını terk ettiler.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık