DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Emniyet Müdürü Akbaba Görevine Başladı

20 Temmuz 2017 Ekleme Saati: 18:54
2.215 kez görüntülendi

Emniyet Müdürü Akbaba Görevine Başladı

Karapınar İlçe Emniyet yeni Müdürü görevine başladı. İlçe Emniyet Müdürü Murat Öz’ün Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanması ile boşalan Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Mehmet Akbaba atandı.

Ilgın Emniyet Müdürlüğünden Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan İlçe Emniyet Amiri, Mehmet Akbaba, 1972 Afyon Bolvadin doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bolvadin’de tamamlayan Akbaba, İstanbul Yıldız Üniversitesi Elektronik haberleşme bölümünü, ailevi sebeplerden dolayı bırakarak, 1993 yılında Erzurum Emniyet Müdürlüğünde Kriminal inceleme görevlisi olarak Polisliğe adım attı. 1998 yılında Bursa Emniyet Müdürlüğüne atanan Akbaba, 2012 yılında Kars Emniyet Müdürlüğüne atandı. Kars Emniyet Müdürlüğünde Güvenlik Şube Müdürü, Özel Kalem Müdürlüğü ve Olay yeri inceleme görevlisi olarak hizmetler verdi. 2015 yılında Sarayyönü İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev alan Akbaba, 2016 Eylül ayında Ilgın Emniyet Müdürlüğüne, oradan da 15 Temmuz 2017 tarihinde Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevine başladı.

Vatandaşın huzur ve selameti için 7×24 görev yapmaya hazır olduklarını söyleyen Akbaba, “Karapınar sakin ve huzurlu bir yerleşim merkezi. İnsanlar hep birbirini tanıyor. Kanun ve nizamlara saygılı bir toplum yapısına sahip. Bizde Emniyet olarak, bu saygılı toplumun huzurunu bozmak isteyenlerin karşısında yer alarak halkın huzurunun devamını sağlayacağız. İlçede yaşanan bir takım sıkıntıları analiz ediyoruz. Bu sıkıntıların kısa sürede giderilmesi için üst ve altlarımız ile omuz omuza çalışmaya hazırız” dedi.

Evli olan Mehmet Akbaba’nın Ayşenur, Sevde ve Betül isimli 3 kız çocuğu var.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık