DOLAR: 4.83 TL
EURO: 5.61 TL

İftira Edenden Gazeteci Olmaz

15 Eylül 2017 Ekleme Saati: 01:46
5.166 kez görüntülendi

İftira Edenden Gazeteci Olmaz

BASIN BİLDİRİSİ

BOLKAR Gazino işletmecisi Çumra doğumlu Erdem Dikici, şahsını hedef alarak ama yüreklilik göstermeden imalı yazıları ile iftira niteliğinde yazılar yazarak gündem oluşturmaya çalışan, gazeteci diye kendini tanıtan Hikmet Peker isimli şahsın yazılarına cevaben basın açıklaması yaptı.

“21 Mayıs 2017 tarihinde, hazine yeri olan ve yasal yollardan kiralanabilen 1719 ada 19 parsel olan arazide ekim yapmak isterken, Okuyucunun Sesi Gazetesi Mehmet Okuyucu tarafından gerekli mercilere yapılan şikâyet üzere durdurulan ekim işimizin, yasalara aykırı hiç bir tarafı yoktur. Devletin boş duran arazisini kira yoluyla ekerek, hem devlete gelir sağlamak, hem de yıllardır yapmış olduğum çiftçiliğe yeni bir tarla kazandırarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Hazineye ait olan yeri, mera olarak göstermeye çalışarak, yanlış kamuoyu oluşturmaya çalışan bu şahıs, devletine de zarar vermekte olup, devletin hazinesine şahsım tarafından ödenecek kira bedelinin önüne geçmiştir. Halka karşı bizim merayı işgal ettiğimizi vurgulayarak, bizleri hedef göstermiş ve halkı kışkırtmaya çalışmıştır. Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü hedef alan bu şahsın gazeteciliğinin araştırılmasını ve yaptığı yanlışların bir bedelinin olması gerektiğini düşünüyorum. Şahsi çıkarları için devleti zarara uğratanlar, zarara uğrattığı devlet tarafından cezalandırılmalıdır. Ben 10 yıldır çiftçi kayıt sisteminde çiftçi olarak çalışmaktayım. Ayrıca ilçe de bulunan içkili eğlence yerinde işletme sorumlusu olarak çalışmaktayım. Gazinoları topyekûn hedef alan yazılarını, bilmem hangi gerekçe ile sonradan değiştirmiş ve diğer gazinoları kastetmediğini vurgulayan yazılar yazmaya başlamıştır. Kendisini Karapınar Gazeteciler cemiyeti başkanı olarak tanıtan şahsın, cemiyet diye nitelendirdiği kurumun, aslında Karapınar Gazetecilerini temsil etmediğini bazı cemiyet başkanı açıklamalarında diğer gazetecilerin bu cemiyet ile bağlantısı olmadığı yolunda açıklamalarını okuyarak anlıyoruz. Ayrıca gazete diye dağıttığı neşriyatın, yasal olup olmadığının araştırılmasını talep ediyoruz.

Netice itibarı ile biz Devletimizin menfaatlerine ters düşen bir mizacımızın olmadığını halkımız ile paylaşır, iftira atanları kınadığımızı bildiririz.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık