DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.83 TL

Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim 2017 Ekleme Saati: 13:23
1.448 kez görüntülendi

Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar günü, tüm yurtta olduğu üzere ilçemizde de kutlandı. Atatürk Anıtına, Muharlar Derneği Başkanı Fahri sağlık tarafından çelenk konulması ile başlayan program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Karapınar Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık yaptı. Muhtarların, devlet ve halk arasında bir köprü görevi yaptığını söyleyen Sağlık, “Bütün kurumların, gecede gündüzde bir vatandaşın kapısını çalacağında, mahalle muhtarı ile iletişime geçmesi, muhtarların şehir güvenliğindeki yerinin önemini gösteren durumlardan sadece birisidir. Muhtarlar zor şartlarda görev yapmaktadır ve durumlarının daha iyileştirilmesini bekliyoruz” dedi.

Programa, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Emniyet Müdür vekili Emniyet Amiri Mehmet Akkoca, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Yayla, bazı daire amirleri, bazı Sivil Toplum Örgüt Başkanları ve basın mensupları katıldılar.

BİR ANNENİN FERYADINI DUYALIM

Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Anıt Meydanında gösterime sunulan “Bir Annenin Feryadı” isimli sinema filmi için açık davet yaptı.

Program, Karapınar Belediyesi tarafından, Belediye Meclis salonunda, ikram eşliğinde, karşılıklı sohbet ile devam etti.

ÇEVRE YOLU İNCİ CADDESİNDEN DEVAM EDECEK

Belediye Meclis salonundaki müzakerede ise, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Devlet Hastanesi kavşağında yapımı başlayan alt geçit çalışmalarının, daha güvenli bir şekilde devam etmesi için, çevre yolu trafiğini, (Çevre cami yanından), İnci caddesine aktarma kararı alındığını, bu süreç dâhilinde, 6 ay kadar halkın biraz özverili davranması ve verilecek rahatsızlıktan dolayı hoş görülü olmasını beklediklerini söyledi. Mahalle içinden TUVTURK Araç Muayene İstasyonuna kadar gidecek olan yol da tali yolların inci caddesine bağlantılarının geçici süre ile kapatılarak, güvenliğin artırılacağını söyleyen Yaka, “İlçenin çok önemli bir sorununun giderilerek halkımıza sunulması noktasında, halkımızın bu hizmet sürecinde bizlere de çalışanlara da yardımcı olacağından şüphemiz yoktur. Büyük hizmetler ne yazık ki kimseyi rahatsız etmeden gece kondu gibi konulmuyor. Yapılan hizmet, hepimizin istediği bir hizmettir. Allah’a şükürler olsun ki, çalışmalar başlamıştır. En kısa sürede bu rahatsızlığın tamamlanması için hepimiz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

DOĞAL GAZ İLÇEMİZDE

Ayrıca, Doğal gaz çalışmalarının başladığını, 2017 yılı itibarı ile Toki bölgesinde dökme gaz ile tanışacak olan ilçenin, 2019 yılı sonuna kadar tüm ilçe de doğal gaz hizmetinden yararlanabilecek hale geleceğini söyledi.

YOLA DUBA KOYMAK CEZALIDIR

Şehir merkezindeki trafik sorunlarından bahseden İlçe Emniyet Amiri Mehmet Akkoca ise, “Esnafların işyeri önüne konulan dubalar noktasında, yasal davranmadıklarını ve halktan gelen şikâyetler olduğu takdirde, yola duba koyanlara resmi işlem yaparak ceza kesilebileceğini bilmelerini istiyoruz” dedi.

Halk arasında MOBESE olarak bilinen ama bu ismin terör örgütü şahısların isimelerinin kısaltılmalarının karması olduğundan ve bu ismin kullanımının yanlış olduğunun konuşulduğu ve bilgilendirildiği sohbette, 21 noktada Kent Güvenlik Denetim Sisteminin kurulduğunu söyleyen Akkoca, bu kamera güvenlik noktasının sayısının 80 e ulaşması için çalıştıklarını söyledi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık