DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.48 TL

“Okumak İstiyorum ama Kurs Yok” Diyenlere Müjde

21 Ekim 2017 Ekleme Saati: 00:04
2.255 kez görüntülendi

“Okumak İstiyorum ama Kurs Yok” Diyenlere Müjde

Okumak İstiyorum ama Kurs Yok” Diyenlere Müjde

Karapınar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, okuryazar olmayan ve okuma çağı geçmiş bay ve bayanlara, okuma kursu etkinliği başlıyor. Halk Eğitim Bünyesinde yapılacak olan okuma yazma kursunda, kursiyer öğretici görevine, Arzu Kaya verildi.

Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, mahalle muhtarlarından yardım alarak, ilçedeki okuma yazması olmayan vatandaşları tespit etmeye çalışan Arzu öğretmen, ilçenin tamamını okur yazar yapmaya kararlı.

Muhtarlar Derneği Fahri Sağlık ve Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda, Muhtarlar, ilçe halkına hizmet amaçlı, bu etkinliğe tam destek verdiklerini belirttiler.

Kursun halk eğitimde verileceğini söyleyen Arzu Kaya, kursa gelemeyecek yaşta olanlara, evinde kurs vermeye hazır olduğunu söyledi. Kaya, “Yeter ki okumak isteyip de okuyamamış vatandaşlar bize ulaşsın. Biz bir harf öğrenmek isteyenlere hizmet ederek, ilçemizin duasını almaya talibiz. Bize bu konuda yardımcı olan muhtarlarımıza teşekkür ederim. Mahallelerde yer gösterildiği takdirde her gün değişik mahallelerde kurs vererek, okuryazar olmak isteyenlere yardımcı olacağız. Bu kaçırılmayacak fırsatı halkımızın değerlendireceğine inanıyoruz. Halkımıza bu hizmeti sunan Akşam sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür ediyoruz. Tüm okuryazar olmayan vatandaşlarımızı kursumuza bekliyoruz. Normal süreç 120 saat olup, kurs bitiminde okuryazar belgesi sunulacaktır” dedi.

Muhtarlar Derneği başkanı Fahri Sağlık ise, bu etkinliğin çok anlamlı ve manidar olduğunu söyledi, sağlık, İlçemizde okuryazar oranının artması için olanak sağlayan, devletimize ve Akşam sanat Okulu halk Eğitim Merkezi idarecilerimize ve öğretim görevlilerine teşekkür ederiz” dedi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık