DOLAR: 3.94 TL
EURO: 4.83 TL

Yöresel Ürünler Satış Merkezi Hizmete Açıldı

12 Ekim 2017 Ekleme Saati: 02:28
1.898 kez görüntülendi

Yöresel Ürünler Satış Merkezi Hizmete Açıldı

Karapınar Belediyesi geç kalmış bir hizmetin açılışını yaptı. Karapınar’ın yöresel ürünlerinin değerlendirilemediği konusunda yıllardır konuşulan eksiği, Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yaka, hizmete açarak bu eksiğin giderilmesini sağladı.

Karapınar Yöresel Ürünler ve El Sanatları Satış Merkezi hizmete açıldı. Karapınar Sultan Selim Külliyelerinde açılışı yapılan Satış Merkezinin açılışına, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Garnizon Komutanı Ali Olcay Küçüktepe, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Akbaba, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti akabinde Açılış Konuşmasını Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptı. Özellikle bayan girişimci kardeşlerimizin el ürünlerini satışa sunarak aile bütçesine katkı sağlayabilecekleri bir ortam amacı ile bu hizmetin açıldığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “Annelerimizin, bacılarımızın yanında olduklarını bilmelerini istediklerini söyledi. Yaka, Esnaf olmayan, kendi imkânları ile el ürünü üreten, yöresel ürünleri satarak aile geçimine katkı sağlamaya çalışan bayanlara yardımcı olmak amacı ile böyle bir hizmete görev arkadaşlarımız ve Meclis üyeleri ile karar verdik. Bayan kardeşlerimizin el ürünlerini alıcı ile buluşturacağı bir mekân oluşturduk” dedi

Ayrıca açılışta Muharrem ayı nedeni ile geleneksel Aşure etkinliği nedeni ile misafirlere aşure dağıtıldı. Karapınar Belediyesi tarafından yapılan aşure etkinliği kapsamında, şehir merkezinde 5, beldelerde 4 noktada yaklaşık 10 bin kişilik aşure dağıtıldı.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık