DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Alt Geçit Çalışmaları 1 Etap Tamamlandı

29 Aralık 2017 Ekleme Saati: 17:56
982 kez görüntülendi

Alt Geçit Çalışmaları 1 Etap Tamamlandı

Karapınar Çevre yolu Alt Geçit çalışmaları 1.etap çalışmaları tamamlandı.  Solmaz İnşaat rafından ihale ile alınan ve maliyeti 23 Milyon Tl olan alt geçit çalışmaları, alt geçit kenar kazıklarını çaktı. 750 adet kazık çakan ekip, bu çalışmayı yaklaşık 2 ayda tamamladı. Kış şartlarından dolayı çalışmalara ara verecek olan Solmaz İnşaat sorumlusu İlyas Solmaz, “Karapınar halkının inşaat nedeni ile en az şekilde mağdur olması için, çalışmalarımızı gece gündüz demeden devam ettiriyoruz. Yol çalışmaları boyunca bize destek veren ve çalışma sahamızda katkı sağlayan Karapınar Belediyesine, vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı bize hoş görü ile yaklaşan Karapınar halkına çok teşekkür ederiz. Kış sezonu nedeni ile teknik olarak çalışmalara mecburen ara vererek, havaların müsaade ettiği an çalışmalarımıza tekrar başlayarak en kısa sürede, hizmetimizi tamamlayacağız. 2018 yılı temmuz aylarında yol çalışmasını tamamlayıp teslim etmeye planladık. Kış sezonu boyunca hastane giriş çıkışlarında mağduriyet yaşanmaması için çevre yolunu trafiğe geri açılabileceğini yerel yöneticilere ileteceğiz” dedi.

Konya Adana yolu araçlarının alt geçidi kullanacağını, merkezden gelen araçların ise döner kavşaktan trafiğe katılacağını söyleyen İlyas Solmaz, “Bu kavşak bölgede örnek kavşaklardan birisi olacak. Vatandaş en ufak bir sıkıntı yaşamayacak” dedi.

Solmaz İnşaat Müteahhit Firma Yetkilisi İlyas Solmaz, taşören Firma Çetinler Zemin Mühendisi Erkan Çetin’e yaptıkları başarılı çalışmalar ve Fore kazıklar için teşekkür etti.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere Karapınar’a gelen, Konya Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü 33. Şube şefi Tahsin Başünlü, çalışmalardan son derece memnun kaldıklarını ve çalışmaları başarılı bulduğunu söyleyerek Solmaz inşaat sorumlusu İlyas Solmaz’a teşekkür etti.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık