DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Engel Vicdanlarda Olmasın Yeter

3 Aralık 2017 Ekleme Saati: 14:35
1.506 kez görüntülendi

Engel Vicdanlarda Olmasın Yeter

03 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile, Karapınar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından, program düzenlendi. Karapınar Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Jandarma Komutanı Ast. Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile açılış konuşmasını Kurum müdürü Embiya Güler yaptı. Engelin, bedende değil yürekte olmasının üzücü olduğunu söyleyen Güler, “Artık dünya, engelli kardeşlerimizin varlığını tanıdı ve her kurum, kuruluş ve özel sektörde, engellilerin daha rahat hareket etmeleri için imkanlar tanındı. engelli kardeşlerimizde hayat ile daha barışık bir hale geldi. Eğitim kurumları açılarak, onların psikolojileri ve yetenekleri keşfediliyor. Engelin sadece fiziksel bir eksiklik olduğunu herkes kabul ediyor ve engelli kardeşlerimizin de herkes gibi bu dünyanın nimetlerinde hakları vardır.Hepimiz her an birer engelli adayı olduğumuzu unutmuyoruz. Engelli kişilere, Allah-ü Tealâ diğer insanlardan daha fazla meleke vermiştir” dedi

Daha sonra mikrofonu alan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, “Dünya engelliler günü nedeni ile yapılan bu programa emeği geçenlere teşekkür ederim. Hepimizin bir takım engellerimiz vardır. Kiminin eli, kolu, ayağı, kiminin ise aklı, anlayışı, vicdanı engellidir. bedensel engeller bir eksiklik değildir. Önemli olan, vicdanlarımız engelli olmasın” dedi.

programda, şarkı, şiir, skeçler yer aldı. programa katılan ailelerin çocuklarının resimlerini ve videolarını çekerken yaşadıkları gurur gözlerinden okunuyordu. Program sonunda, öğrencilere ödüller verildi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık