DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Karapınar Tarım da Türkiye Modeli Seçildi

29 Aralık 2017 Ekleme Saati: 19:20
961 kez görüntülendi

Karapınar Tarım da Türkiye Modeli Seçildi

Karapınar Ziraat Odası Başkanlığı tarafından tertip edilen programda, 2017 tarım sezonunun değerlendirilmesi toplantısı yapıldı. Karapınar Saklı Bahçe Restorant, sosyal toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Karapınar tarımın gelişiminde büyük katkısı olan S.Ü. Ziraat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Süleyman Soylu konuşmacı olarak katıldı. Programa Ziraat Odası Delegeleri, teknik personeli, Muhtarlar ve sibil toplum örgüt başkanları dinleyici olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner yaptı. Konuşmacı Süleyman Soylu’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek söze başlayan Üner, katılımcılara da teşekkür etti.

Karapınar’ın bilinçli tarım ve sulamada Türkiye genelinde bir model olduğunu söyleyen Soylu, “Karapınar çiftçisinin bilinçli tarım politikasını gittiğimiz her toplantıda dile getirmekten gurur duyuyoruz. Çiftçi istedi Ziraat Odasından teknik destek istedi, Ziraat Odası bizden destek istedi, biz verdik ve Kazanan Karapınar oldu” dedi

TBMM. Tarım Orman ve köy işleri komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ile de ile de devamlı iletişim olduklarını söyleyen Soylu, tarım alanında çiftçinin yaşadığı mağduriyetleri ve tarım alanında neler yapılabileceği konusunu gündeme sık sık aldıklarını ve Komisyon Başkanı Babaoğlu’nun bu konuda çok hassasiyetle durduğunu dile getirdi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık