DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Kudüs, Yalnız Bırakılmayacaktır !!!

9 Aralık 2017 Ekleme Saati: 22:41
1.284 kez görüntülendi

Kudüs, Yalnız Bırakılmayacaktır !!!

Karapınar protokolü ve halk, Kudüs’e karşı yapılan eylemlerin karşısında ve Kudüs’ün her zaman yanında olacağı mesajını, basın açıklaması ile verdiler. Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Siyasi Parti başkanları, Sivil Toplum Örgüt Başkanları ve kalabalık bir halkın katılımı ile yapılan eylemle, Karapınar Kudüs’e uzanan ellere karşı sesini yükseltti.

Yapılan basın açıklamasında şu cümleler yer aldı.

“Amerika Birleşik Devletleri Donalt Trump’un hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslâm’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslâm’ın kalbine saplanmaya çalışan bu hançere ancak tüm Müslümanların eki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesi ile engel olabiliriz.

biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için çaba göstermeye her tülü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. dediler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık