DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Mekke ve Kudüs Gecesinde, Duygular Kabardı

31 Aralık 2017 Ekleme Saati: 21:50
1.762 kez görüntülendi

Mekke ve Kudüs Gecesinde, Duygular Kabardı

Mekke ve Kudüs Gecesi, programı yoğun ilgi ile Karapınar Belediyesi Düğün Salonunda izlendi. Karapınar Müftülüğü ve Karapınar İmam-Hatipliler Derneği işbirliği ile yapılan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk yaptı. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, Kudüs konusunun önemini anlatan konuşmasını yaptı. Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, bu güzel günde, halkımıza bu güzel hizmeti verenlere teşekkür etti.

Programa, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, Belediye Meclis Üyeleri, sivil Toplum Örgüt Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa gelen konuklara, sütlü sahlep ikram edildi.

Slayt ve şiirlerle bezenen programın konuşmacı konuğu ise Molla Hüsrev Sofular Camii imam-Hatibi Hüseyin Süme oldu. Süme, kendi yaşadığı ziyaret ve duygularla güçlendirdiği konuşmasında, Filistin ve Kudüste, Müslümanların, biz Türk’leri bekleyişlerini anlattı.

Program tiyatro ve skeçlerle devam etti.

Programda basın mensupları, ayakta kalırken, program görevlileri, resim çekmek için basın mensuplarının önlerinden çekilmesi talebinde bulundular.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık