DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Mevlid-i Nebî, Minik Yüreklerde Yeşerdi

1 Aralık 2017 Ekleme Saati: 21:00
1.166 kez görüntülendi

Mevlid-i Nebî, Minik Yüreklerde Yeşerdi

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ebru ÇİVİ ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Hz. Muhammed’in doğum yıldönümü kutlama etkinlikleri Karapınar Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Programa İlçe Müftüsü Kadir DEMİRLENK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa UYSAL ve Arif YAYLA, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Temsilcileri, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı.

Programın açılış konuşmasını ilçe Müftüsü Kadir DEMİRLENK yaptı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ( S.A.V) insanlar içinden seçilmiş, insanlara karşı çok şefkatli; ve merhametli bir Peygamber olduğunu belirten DEMİRLENK;  “Bir yanda bütün insanlık, bütün Âlem, bütün dünya, diğer yanda Peygamber Efendimiz (S.A.V.). İnsanlığın Cahiliye devrini yaşadığı, hak, adalet, dürüstlük gibi kavramlarının unutulduğu, güçlünün zayıfı ezdiği, kız çocuğuna sahip olmanın utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömüldüğü cahiliye devrinin karanlık günlerinden, Efendimiz Hz Muhammed(S.A.V) ile birlikte Yirmi üç yıllık peygamberlik süreci sonunda  karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük değişimin mimarı tabiî ki alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)’dir” dedi.

Daha sonra söz alan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet ORAK, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk adalet ve saadet getirmesini diledi.

Mehmet ORAK konuşmasında ; “Hz. Peygamber (S.A.V.)´in doğumları, sıradan bir doğum değil; cehaletin, haksızlıkların, şirkin, küfrün ve her türlü ahlaksızlığın etkisi altında yolunu kaybeden insanlığın ufkuna bir hidayet güneşinin doğuşudur. Okulumuz öğrencilerimizin hazırladığı programın zaman kısıtlığı ve mekan sıkıntısı nedeniyle şekil olarak bir takım eksiklikleri olsa da içerik ve ifade-i anlam olarak oldukça etkileyici bir kompozisyon ortaya konulduğunu düşünüyorum. Var olan eksiklikler için engin hoşgörünüze sığınıyoruz. Böylesi güzide bir ortamı bizimle paylaşımınız ve teşriflerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı iletiyorum” dedi. Konuşmanın sürecinde daha sonra “Efendim” isimli şiirini okudu.

Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiir, piyes dua, slayt gösterisi vb zengin içerikten oluşan etkinlerini sergilediler. Program, misafirler tarafından ilgiyle ve beğeniyle  takip edildi.

Gazi Mustafa Kemal Ortaokul müdürü Mehmet Orak, “Her zaman olduğu gibi programımızın hazırlanmasında da ve süreçte bizlere verdiği maddi ve manevi destek ve gösterdiği ilgiden dolayı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Sayın Halil SAYGI’ya  teşekkürü borç biliriz” dedi

 

 

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık