DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Haydi Çocuklar Tatile

20 Ocak 2018 Ekleme Saati: 13:19
1.101 kez görüntülendi

Haydi Çocuklar Tatile

15 TATİL BAŞLADI
Tüm yurtta olduğu üzere Karapınar’da da 11 bin 488 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Toplam 765 öğretmen ve idarecinin katkısı ile devam eden eğitim ve öğretim, 19 Ocak 2018 tarihinde 1. dönemi tamamlayarak tatile girdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami sağdıç’tan alınan bilgiye göre, 10 bin 545 öğrenci karne aldı. 943 okul öncesi öğrencisi gelişim raporu aldı. 2321 öğrenci teşekkür belgesi alırken, 2333 öğrenci takdir belgesi ve 225 öğrenci onur belgesi alarak tatile girdiler.
Karnelerdeki notların sadece öğrenciye ait olmadığının altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, “Öğrencilerimizin aldıkları notlarda, öğretmenlerin katkısı kadar ailelerinde katkısı vardır. Takdir alan öğrencilerin elde ettiği başarıda katkısı olan okul, aile ve öğrenci üçlüsü, zayıf not alan öğrencilerde de aynen geçerlidir. Zayıf notu çok olan karne ile gelen öğrencilere baskı uygulanması doğru değildir. Ama bir genel değerlendirme yapmak gerekir. Başarısızlığı tetikleyen unsurların keşfedilerek azaltılması ve başarıya yönlendirecek unsurlarında keşfedilerek tatbiki noktasında çalışmalar yapılmalıdır. Başarılı öğrenciler, başarılı bir milletin temelidir” dedi.
Sömestri tatilinde öğrencilerin dinlenmesi gerektiğini söyleyen Sağdıç, okul olarak öğrenciye ders verilmediğini ancak öğrencilerinde kitapları tozlandırmadan gelmesi gerektiğini söyledi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık